Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy strzelali w Mielcu

Ponad 100 osób wzięło udział w tegorocznych warsztatach – treningu strzeleckim leśników RDLP w Krośnie, które zorganizowano 1 września na strzelnicy sportowej LOK w Mielcu. W jego trakcie rozegrano X Zawody o Puchar Dyrektora RDLP w strzelaniu z broni krótkiej.

Leśnicy strzelali w Mielcu 

Po otwarciu szkolenia przez Artura Królickiego, zastępcę dyrektora RDLP, przeprowadzono wstępny instruktaż z zakresu posługiwania się bronią krótką. Prowadzący zajęcia Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP,  szczególny nacisk położył na zasady bezpieczeństwa podczas strzelania. 


Sprawdzian praktycznej umiejętności posługiwania się bronią był okazją do sportowej rywalizacji uczestników w kategorii open, VIP i w tzw. "pojedynku strzeleckim".
Indywidualne i drużynowe zmagania dostarczyły sporo emocji, a wyniki świadczą o coraz lepszym ostrzelaniu zawodników. 


W strzelaniu do tarczy olimpijskiej wśród pań wygrała Sylwia Studzińska (Nadl. Mielec),  (RDLP), która "natłukła" aż 88 punktów. Druga była Karolina Stanikowska, trzecia -  Joanna Cieślik . Drużynowo wśród pań wygrała ekipa Nadleśnictwa Mielec przed Nadleśnictwem Lutowiska i drużyną biura RDLP w Krośnie.


Najlepszym strzelcem wśród leśników okazał się Tomasz Ogonowski (Nadl. Krasiczyn) ze znakomitym wynikiem 94 pkt. na 100 możliwych. Tyle samo punktów uzyskał zdobywca II miejsca Grzegorz Łukacijewski (Nadl. Komańcza), zaś trzeci był Snopkowski Bogdan, który miał zaledwie "oczko" mniej. Rywalizację drużynową wygrało Nadleśnictwo Komańcza przed Jarosławiem i Stuposianami. 


Goście zaproszeni przez organizatorów i kierowcy jednostek organizacyjnych rywalizowali w kategorii „VIP”, strzelając do tarczy wojskowej. Tu znakomicie spisał się Grzegorz Łukacijewski (98 pkt.), drugi był Tadeusz Ogonowski z 97 pkt. (Nadl. Jarosław), a trzeci  Artur Królicki (RDLP w Krośnie z wynikiem 96 punktów.


Chętni mogli jeszcze rywalizować w pojedynku strzeleckim, polegającym na równoległym strzelaniu przez dwóch konkurentów do trzech popperów. Ten, kto szybciej je zestrzelił, przechodził do następnej rundy. Po długo trwającej palbie najlepszym „rewolwerowcem” okazał się Andrzej Kaczkowski z Nadleśnictwa Brzozów, który bezbłędnie kładł wszystkie figury, nie dając szans swoim rywalom.  
Komplet wyników 

 

Ceremonię zakończenia szkolenia poprowadził główny jego organizator Hubert Sobiczewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec. Puchary i medale dla zwycięzców wręczył Artur Królicki, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych RDLP w Krośnie. 


- Cieszy fakt, że co roku poziom posługiwania się bronią przez uczestników jest wyższy, co przekłada się nie tylko na liczbę zdobytych punktów, ale i sprawność przeprowadzania samego treningu - podsumował dyrektor Artur Królicki. 
Uczestnicy warsztatów mieli też okazję zobaczyć wystawę dawnej broni palnej, o której opowiadali kolekcjonerzy. 


Celem szkolenia była popularyzacja strzelectwa, doskonalenie i sprawdzenie umiejętności strzeleckich strażników leśnych oraz terenowych pracowników Służby Leśnej. Ważnym aspektem była też integracja środowiska leśników. Głównym organizatorem było Nadleśnictwo Mielec.

Lista wyników 2017

 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie 
zdjęcia: Joanna Cieślik


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły