Asset Publisher Asset Publisher

Aktualności

Aktualności

ROK 2018

rokiem jubileuszu

100 Lecia Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej

************************************************************************************************************************

W zakładce "Pracownia" zamieszczać będę bieżące informacje dotyczące spotkań, prac nad projektami, informacje z działań ZLP Okręgu Krośnieńskiego. Zamieszczać także będę informacje z odbytych już spotkań, prac - ich zakończenia i efektów, które miały miejsce w roku 2017.

******************************************************************

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Dnia 22 i 23 lutego 2018 roku w OSW Wołosań w Cisnej, odbędzie się Zjazd Delegatów Związku Leśników Polskich RP Okręgu Krośnieńskiego.

Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Zjeździe.

Do dnia 22.01 br. wpłyną do jednostek pisma i zaproszenia na Zjazd.

Do zobaczenia.

I.Żelazny

******************************************************************

NOWY Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP

Jarosław Szałata, Przewodniczący ZLP w RP, od początku drogi zawodowej, czyli od ponad 30 lat jest pracownikiem Nadleśnictwa Trzciel, gdzie pełni funkcję leśniczego leśnictwa Pszczew. Nowy przewodniczący to przyrodnik, dziennikarz, działacz społeczny, samorządowiec i regionalista.

Oprócz wykształcenia leśnego ukończył studia wyższe z zakresu komunikacji społecznej i dziennikarstwa. Od 2011 r. prowadzi popularny w sieci Blog Leśniczego, współpracuje z redakcjami „Ech Leśnych", „Głosu Lasu" i kilku tytułów regionalnych.

Jest aktywnym członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji społecznych, wieloletnim radnym, wcześniej przewodniczącym rady gminy Pszczew, obecnie przewodniczącym rady powiatu międzyrzeckiego.

Kol. Jarosław Szałata zwołał pierwsze posiedzenie Rady Krajowej ZLP w RP, podczas którego wybrano zastępców Przewodniczącego ZLP w RP. Wiceprzewodniczącymi Związku Leśników Polskich w RP zostali wybrani: kol. Paweł Kania – Przewodniczący Regionu Środkowopolskiego w Łodzi, kol. Krzysztof Górski – przewodniczący ZLP w RP RDLP w Szczecinku, kol. Urban Kolman – przewodniczący Okręgu Lubelskiego oraz kol. Marek Cholewa – przewodniczący Regionu Górnośląskiego.

Przewodniczący i 4 Viceprzewodniczących

 

*************************************************************************************

Dzień dobry.

Na stronie RDLP Krosno pojawiają się efekty prac zespołu, specjalnie powołanego do przygotowania Rajdu 2017.

W komunikacie można przeczytać:

Prawie 2000 miejsc na 45 trasach czeka na uczestników XXIX Ogólnopolskiego Rajdu Leśników, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca na terenie Podkarpacia. Organizatorem imprezy jest Związek Leśników Polskich przy udziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Już dziś można zapoznać się z regulaminem rajdu, a od 30 stycznia aktywny będzie adres rajd@krosno.lasy.gov.pl, na który będzie można kierować grupowe zgłoszenia.
- Trasy rajdu przebiegają przez lasy 14 nadleśnictw na terenie Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza, ale planowane są też trasy z wariantami wyjazdów na Ukrainę, Słowację i Węgry - zaznacza Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie i jednocześnie przewodniczący zespołu organizacyjnego rajdu. - Chcemy zaprezentować możliwie najpełniejszą ofertę krajoznawczą regionu, dając jednocześnie możliwość skorzystania z różnych form turystyki. Dlatego przygotowaliśmy trasy piesze, rowerowe, konne, motocyklowe, a nawet możliwość spływu Sanem.
Tegoroczne hasło rajdu "Tropem niedźwiedzia", nawiązuje do najliczniejszej krajowej populacji największych drapieżników, żyjącej właśnie w lasach Podkarpacia.

 Edward Marszałek
 rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Załączniki, takie jak Regulamin i Trasy są już do pobrania!!!

Zapraszamy do zapoznania się z tą dokumentacją i podjęcia trafnych decyzji przy rezerwacji miejsc.

Z RAJDOWYM POZDROWIENIEM - Ireneusz Żelazny

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25 sierpnia 2016 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Wołosań w Cisnej, odbyło się robocze spotkanie, poświęcone organizacji XXIX Rajdu Leśnika w 2017 roku na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Było to już trzecie spotkanie, osób bezpośrednio zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia i tak jak poprzednie, było bardzo owocne i wniosło do przygotowań wiele ciekawych pomysłów i konkretnych rozwiązań logistycznych.

Na naradach 13 kwietnia i 18 lipca br.  wyłoniony został: Komandor Rajdu, termin XXIX Rajdu Leśników, jednostki biorące udział w tej imprezie, Komitet Organizacyjny z ramienia ZLP Okręgu Krośnieńskiego i RDLP Krosno oraz zaakceptowano miejsce spotkanie ostatniego dnia Rajdu. Opracowano również terminarz według którego Komitet Organizacyjny będzie realizował zadania. Omówiono dodatkowo m.in.: propozycje: hasła i logo Rajdu, alternatywy
i rozwiązania: transportu, programu, ubezpieczeń i zarys tras w poszczególnych jednostkach.

Przy okazji narady nadleśniczych z terenu RDLP Krosno (25 i 26 sierpnia), Pani Dyrektor Grażyna Zagrobelna zainicjowała kolejne z tego cyklu spotkanie, na które został zaproszony Przewodniczący ZLP w RP Bronisław Sasin. Jego obecność posłużyła wymianie poglądów, wskazaniu wielu ciekawych rozwiązań formalnych już funkcjonujących, a wiedza
i doświadczenie Kol. Sasina w organizacji tego typu imprez, rozwiała pojawiające się wątpliwości w toku przygotowań.

 

 

Od prawej Komandor Rajdu 2017, Marek Marecki Z-ca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP Krosno
i  Przewodniczący ZLP w RP Bronisław Sasin

 

 

 

Jaki jest efekt prac i co dziś można powiedzieć na temat Rajdu Leśników w 2017 roku w oparciu o odbyte spotkania:

 

XXIX Rajd Leśników na terenie RDLP Krosno

 • Termin 22-24 czerwiec 2017 roku (z możliwością przyjazdu 21.06.2016 r.),
 • Komandorem Rajdu – Marek Marecki Z-ca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP Krosno,
 • 15 Nadleśnictw biorących czynny udział w przedsięwzięciu:
 • Baligród
 • Bircza
 • Brzozów
 • Cisna
 • Dukla
 • Dynów
 • Kołaczyce
 • Komańcza

 

 • Krasiczyn
 • Lesko
 • Lutowiska
 • Rymanów
 • Strzyżów
 • Stuposiany
 • Ustrzyki Dln
 • Ilość miejsc ok. 2000
 • Komitet Organizacyjny z ramienia ZLP Okręg Krośnieński:
 • Ireneusz Żelazny /Nadl. Mielec/
 • Stanisław Przytulski /Nadl. Lesko/
 • Stanisław Kaczmaryk /Nadl.Bircza/
 • Władysław Świerczek /Nadl. Dynów/
 • Jan Kowal /Nadl. Lutowiska/
 • Dzień ostatni Rajdu, miejsce zborne – „Arena Sanok" w Sanoku
 • Trasy i program w opracowaniu (wstępnie przedstawione i zaakceptowane, faza
  „do dopracowania"
 • Logo i hasło w opracowaniu (projekty przedłożone, komisja wybierze te najlepsze)

Panowie Nadleśniczowie Nadleśnictw (od lewej) Rymanów, Komańcza, Dukla, Strzyżów, Kołaczyce, Lesko, Baligród i Cisna.

 

 


Panowie Nadleśniczowie Nadleśnictw (czwarty od lewej): Lutowiska, Bircza, Dynów, Stuposiany, Krasiczyn i Brzozów. Panowie: Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr – Jacek Gałuszka /drugi od lewej/ oraz Wojciech Zajdel /trzeci od lewej/ Specjalista ds. obronności i ochrony mienia, także są czynnie  zaangażowani w organizację tego przedsięwzięcia.

 

Do końca roku wszystkie szczegóły Rajdu wraz ze stroną informatyczną będą gotowe, a każde nowe wiadomości z tego zakresu, pojawiać się będą na naszej stronie internetowej.

Ze związkowymi pozdrowieniami IŻ.

 

*********************************************************************

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Dyrektor RDLP w Krośnie Pani Grażyna Zagrobelna

na moje ręce złożyła życzenia dla nas Związkowców ZLP RP OK

na Święta Wielkiej Nocy,

które załączam poniżej.

sam również przyłączam się do nich,

życząc Wam Koleżanki i Koledzy Związkowcy,

aby te Święta sprawiły byśmy sami byli jeszcze lepsi,

by dane nam było jeszcze nie jedną sytuację załagodzić

i czynnie uczestniczyć w pomocy.

Pozdrawiam IŻ.

******************************************************************

 

XXIX RAJD LEŚNIKÓW NA TERENIE RDLP w KROŚNIE (2017 ROK)

Zgodnie z poniższą korespondencją Przewodniczącego ZLP RP Bronisława Sasina oraz Dyrektora RDLP w Krośnie XXIX Rajd Lesników w 2017 roku odbędzie się na terenie właśnie naszych jednostek. Wydaje się, że czasu jest sporo, życie jednak pokazuje jak on szybko i niubłaganie biegnie. Zatem bardzo proszę o wolne, ale jednak przygotowywanie się do zbierania pomysłów i chętnych do współorganizacji. Proszę również o przygotowywanie i przekonywanie  Szefów naszych jednostek o wsparcie materialne oraz logistyczne.

Wspólne działanie nas Związkowców (myślę, że nie tylko ze ZLP) i zaangażowanie naszych  Przełożonych w tą inicjatywę zaowocuje zadowoleniem gości na naszym terenie, a w nas wzbudzi poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Zatem:  "Wszystkie ręce na pokład" i do pracy.

 

 

 

****************************************************************************************

Link do strony głównej ZLP RP - http://zlpwrp.pl/