Asset Publisher Asset Publisher

Back

XVI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW, LEŚNICTWA I DRZEWNICTWA W KROŚNIE

XVI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW, LEŚNICTWA I DRZEWNICTWA W KROŚNIE

21 kwietnia 2018r. w Hali Sportowej OSiR w Cmolasie  w powiacie kolbuszowskim odbył się XVI Turniej Piłki Siatkowej leśników z podkarpacia. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez ZO SITLiD w Krośnie, RDLP w Krośnie, a gospodarzem turnieju było Nadleśnictwo Kolbuszowa. Otwarcia Turnieju dokonali Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Cmolas, Janusza Magusiak, przedstawiciel RDLP w Krośnie i  Bartłomiej Peret, przewodniczący ZO SITLiD.
W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 19 drużyn. W rolę zawodników wcielili się leśnicy, którzy na co dzień pracują na rzecz lasów Podkarpacia. Jednocześnie na czterech boiskach trwały rozgrywki sportowe zawodników, którzy podzieleni zostali na cztery grupy, tj.:
grupa A – Lutowisko, Lesko, Oleszyce, Głogów, Kolbuszowa
grupa B – Brzozów, RDLP Krosno, Leżajsk, Tuszyma, Stuposiany
grupa C – Lubaczów, Jarosław, Dynów, Cisna
grupa D – Bircza, Narol, Dukla, Sieniawa
Mecze w  grupach były wyjątkowo wyrównane, cześć z nich kończyła się dopiero trzecim setem. Łącznie rozegrano trzydzieści meczy w grupach. Rozgrywki trwały ponad siedem godzin. Z każdej grupy wyłoniony zwycięzcę: grupa A – Kolbuszowa, grupa B – RDLP Krosno, grupa C – Lubaczów, grupa D – Bircza
Zwycięzcy grup rozegrali mecze półfinałowe:
 Nadleśnictwo Kolbuszowa – Nadleśnictwo Lubaczów – 2 : 1
 RDLP Krosno– Nadleśnictwo Bircza – 2 : 1
W meczu finałowym leśnicy z Kolbuszowej zwyciężyli z RDLP Krosno (2 : 1). Walka o trzecie podium Lubaczowa z Birczą zakończyła się sukcesem Lubaczowa.
Wyłoniono i nagrodzono najlepszych zawodników turnieju:
atakujący –  Przemysław Starzak, RDLP Krosno
broniący – Mateusz Kubit, RDLP Krosno
rozgrywający – Stanisław Pajączek, Nadleśnictwo Bircza,
wszechstronny, najlepszy zawodnik turnieju – Marcin Pliżga, Nadleśnictwo Kolbuszowa.

Wyróżniono:
- miss grająca – Katarzyna Małodobry, Nadleśnictwo Głogów
- najmłodszy zawodnik – Michał Kaczorowski (8 lat) , Nadleśnictwo Dynów
- najstarszy zawodnik – Jan Woroniak, Nadleśnictwo Oleszyce
- grający nadleśniczy – Zenon Szkamruk, Nadleśnictwo Leżajsk
Przyznano również „Puchar Kibica”, który trafił do Nadleśnictwa Leżajsk.                  

Za rywalizację w duchu „fair play” przyznano puchar, który otrzymała drużyna z Nadleśnictwa Baligród.
Nagrody wręczyli Janusz Magusiak, Główny Księgowy RDLP w Krośnie,  Bartłomiej Peret, przewodniczący ZO SITLiD w Krośnie oraz Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP i Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Cmolas.
Fundatorami nagród byli ZO SITLiD w Krośnie, RDLP Krosno, Związek Leśników Polskich oddział Krosno, Polskie Towarzystwo Leśne oddział Krosno, NSZZ Solidarność, Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP.
Serdeczne podziękowania na ręce Pani Iwony Sody, dyrektor OWiR w Cmolasie za możliwość przeprowadzenia Turniej i pomoc w jego organizacji.
 XVI Turniej przeszedł już do historii. Na podłodze boisk OWiR w Cmolasie prawie trzystu zawodników spędziło ponad pięćset minut rozgrywając 33 mecze. Najlepsi – gospodarze Turnieju, leśnicy z Kolbuszowej już czwarty raz stanęli na najwyższym podium.  

Natalia Batory