Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wędkarska rywalizacja wśród leśników

Wędkarska rywalizacja wśród leśników

IX Mistrzostwa Pracowników RDLP w Krośnie w Wędkarstwie Spławikowo-Gruntowym

Tegoroczne zawody wędkarskie odbyły się, tak jak w zeszłym roku, w położonej w dolinie Sanu na Pogórzu Dynowskim, miejscowości Krzemienna. W miłych dla oka okolicznościach przyrody i krajobrazu, dookoła wzgórz porośniętych lasem, leśnicy rywalizowali ze sobą już po raz dziewiąty. Rywalizacja rywalizacją, mistrzostwa to również okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, ale ideą zawodów jest przede wszystkim propagowanie wędkarstwa w środowisku leśników.

Organizatorem zawodów wędkarskich było RDLP w Krośnie, Nadleśnictwo Strzyżów oraz Koło Zakładowe SITLiD przy Nadleśnictwie Strzyżów. W zawodach wzięło udział 83 zawodników reprezentujących 18 nadleśnictw i regionalną dyrekcję, sklasyfikowanych indywidualnie. W klasyfikacji drużynowej rywalizowało16 ekip. Mistrzostwa otworzył, jako organizator, Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzyżów - Andrzej Modliszewski. Zawodnicy rozeszli się na wcześniej wylosowane przez siebie stanowiska. W głowach wędkarzy, czekających na sygnał do rozpoczęcia zawodów, kłębiły się pytania: czy ryby będą brały, czym nęcić, jakie ryby uda się złowić? Początek zawodów obwieścił dźwięk zagrany na sygnałówce myśliwskiej. Zgodnie z regulaminem połów trwał cztery godziny. Niestety, były to godziny spędzone w deszczu. Łowiącym przydały się płaszcze, kurtki przeciwdeszczowe, namioty itp. O przypadającym na ten dzień ostatnim dniu kalendarzowego lata, przypominały tylko kolorowe parasole kontrastujące z pochmurnym niebem. Deszczowa aura nie odstraszyła jednak wędkarzy. Większość z nich, cierpliwie wytrwała do końca zawodów. Po zważeniu ryb przez sędziów, wprowadzeniu wyników do komputera oraz zasłużonym i ciepłym posiłku obiadowym, zawodnicy poznali wyniki.

Klasyfikacja indywidualną wygrał Krzysztof Głowacz z Nadleśnictwa Bircza, który złowił ryby na łączną masę 9,8 kg. Drugie miejsce zajął Tomasz Kałamarz z RDLP w Krośnie (5,20 kg), a trzecie Rafał Urban z Nadleśnictwa Bircza (3,35 kg). Drużynowo najlepsi byli leśnicy z RDLP w Krośnie wędkujący w składzie: Tomasz Kałamarz, Stanisław Przyprawa, Piotr Filipczak. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Nadleśnictwa Lesko: Edward Malec, Mirosław Wanat i Waldemar Latusek. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Strzyżów: Roman Kula, Sławomir Rachwał i Mateusz Kocur. W kategorii na największą rybę zwyciężył Krzysztof Głowacz, który złowił bezkonkurencyjnego karpia o wadze 9,8 kg. Kategorię na największą ilość złowionych ryb wygrał Tomasz Kałamarz z RDLP w Krośnie z ilością 45 sztuk. Wśród wytrwale łowiących były również trzy kobiety. Fakt ten został zauważony przez właściciela łowiska, który dla wędkujących leśniczek oraz zwycięzcy w kategorii indywidualnej, ufundował nagrody w postaci voucherów na pobyt weekendowy w Krynicy. Po wręczeniu statuetek i medali oraz nagród za poszczególne miejsca, odbyło się losowanie organizatora następnych zawodów. Szczęśliwy los z nazwą  nadleśnictwa wylosował Nadleśniczy Andrzej Modliszewski. Po chwili emocjonującego oczekiwania, padła nazwa – Nadleśnictwo Lutowiska. Wynik losowania przyjęto gromkimi brawami. Wędkująca brać leśników za rok spotka się w nadleśnictwie Lutowiska. Będą to jubileuszowe dziesiąte mistrzostwa. Tym samym, historia zatoczyła koło, gdyż pierwsze zawody wędkujących leśników z RDLP w Krośnie, odbyły się również w tym samym nadleśnictwie.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i miło spędzony wspólnie czas. Do zobaczenia za rok!