Asset Publisher Asset Publisher

Intensywna niedziela w tuszymskich lasach

W niedzielę 7 sierpnia na terenach leśnych Nadleśnictwa Tuszyma i w Parku Historycznym Blizna odbyły się dwa duże wydarzenia, których partnerem byli leśnicy. Przed południem była to impreza biegowa – kolejna edycja Półmaratonu Blizna, natomiast po południu – Piknik Militarny.

 

Amatorzy biegania ścigali się na dwóch dystansach: półmaratonu 21,4 km oraz biegu na 5 km. Trasy wiodły przez tereny leśnictw: Sokole, Ruda i Niwiska.

- Uczestnikom bardzo przypadły do gustu leśne dukty, wymarzone do biegania, o czym chętnie na mecie opowiadali – wspomina Eryk Maziarski, nadleśniczy Nadleśnictwa Tuszyma. - Pogoda dopisała, wszyscy zawodnicy dotarli szczęśliwie do mety i obiecali wrócić na kolejną edycję tego wydarzenia.

 

Po południu odbył się Piknik Militarny, gdzie atrakcji było dużo, m.in. wystąpiły grupy rekonstrukcyjne, w tym szwadron kawalerzystów, były pokazy sprzętu wojskowego i militariów oraz musztry paradnej. Przyciągnęły one kilkutysięczną grupę zwiedzających. Obsługa stoiska w namiocie Nadleśnictwa Tuszyma miała dużo pracy – pytań z dziedziny przyrodniczo-leśnej było mnóstwo.

 

Tekst: Łukasz Szatan

Zdjęcia: D. Potoczny, Ł. Szatan