Asset Publisher Asset Publisher

„Hagard” bezkonkurencyjny wśród sygnalistów w Lesku

Statuetka Bieszczadzkiego Rysia pojechała do Krakowa, bowiem zwycięzcą XII Podkarpackiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego” został zespół „Hagard”. Podobnie jak w roku ubiegłym okazał się on bezkonkurencyjny w zespołowej klasie G (mistrzowskiej). Drugie miejsce przyznano zespołowi „Tropem wilka” z ZSL w Lesku, zaś trzecie „Echu Karpat” z RDLP w Krośnie.

Również w kategorii zespołowej w klasie muzyki myśliwskiej (MB), najlepszy był „Hagard”, drugie miejsce zdobyli sygnaliści zespołu „Echo Karpat”, zaś trzecie zespół „Echo Kniei” z Zarządu Okręgowego PZŁ Rzeszów.

W zmaganiach, które odbyły się w sobotę 25 maja w Zespole Szkół Leśnych w Lesku, wzięto udział 10 zespołów, a ponad 60 osób zaprezentowało się w kategoriach solowych.

Coroczny konkurs rozpoczęto wspólnym wykonaniem „Powitania” na kilkadziesiąt sygnałówek.

- Tradycją jest, że w tym dniu organizujemy dzień otwarty szkoły, stąd wiele osób mogło zapoznać się z jej profilem, a chętnych do zwiedzania nie brakło  – mówi Jadwiga Szylak, dyrektor ZSL w Lesku. - Z szerokiej oferty skorzystało sporo rodzin, wielu było też ósmoklasistów planujących właśnie swoją dalszą naukę. Imprezą towarzyszącą były pokazy psów myśliwskich i łucznictwa myśliwskiego. Warto też podkreślić fakt, że tradycje sygnalistów w naszej szkole mają ponad 50 lat. Pierwszy taki zespół zorganizowano we wrześniu 1973 roku, tuż po przeniesieniu szkoły z Krasiczyna do Leska. Natomiast sam konkurs organizowany już po raz 12. ma swoją utrwaloną renomę w kraju.

Nagrody dla laureatów wręczali m.in. dyrektor Jadwiga Szylak, Marek Marecki zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, Marcin Hendzel, łowczy okręgowy w Rzeszowie.

Wyniki do pobrania

Patronat nad konkursem objął Janusz Starzak, dyrektor RDLP w Krośnie.

W skład zespołu „Echo Karpat” wchodzi obecnie 11 osób. To leśnicy pracujący na terenie całego regionu, co jakiś czas odbywający wspólne próby. Kierownikiem jest Mateusz Czech z Nadleśnictwa Strzyżów, zaś skład uzupełniają: Maciej Atemborski (N. Brzozów), Sylwia Dubel (N. Oleszyce), Grzegorz Gazda (N. Mielec), Miłosz Kabała (N. Lutowiska), Radosław Czechyra (N. Leżajsk), Marcin Skalski (N. Narol), Jędrzej Stankiewicz (N. Lubaczów), Paweł Gilewski (N. Komańcza) Natalia Juszczak (N. Brzozów) i Hubert Inglot (N. Kołaczyce).

Więcej szczegółów na stronie internetowej ZSL w Lesku.

 

 

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie