Asset Publisher Asset Publisher

Porządki w Dębinie

W lasach Podkarpacia trwa porządkowanie po wiosennych wichurach. Również w podkrośnieńskiej Dębinie dobiega końca uprzątanie drzew powalonych i zagrażających spacerowiczom. Ustawiono też nowe tablice informacyjne i edukacyjne. Od jesieni leśny parking ma również nowe ogrodzenie i utwardzoną nawierzchnię.

- Niedawna wichura powaliła kilka drzew z korzeniami, a kilka złamała wprost na ścieżki uczęszczane przez ludzi – te ścieżki są już udrożnione – mówi Zbigniew Żywiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla. - Uprzątnęliśmy też drzewa z połamanymi gałęziami, które mogły stanowić zagrożenie dla licznie spacerujących i biegaczy, którzy szlifują tu swoją formę startową.  

Ustawione przez nadleśnictwo nowe estetyczne tablice informacyjne przypominają o statusie Parku Leśnego „Dębina” i zasadach zachowania w nim, pełnią też funkcję edukacyjną.

Na środę 24 kwietnia o godz.16.45. zaplanowane jest sprzątanie Dębiny zainicjowane przez biegaczy z klubu Dzikie Życie RunTeam, którzy po raz kolejny będą zbierać śmieci pozostawione przez odwiedzających las.

 

 

Tekst: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Edward Marszałek, Zbigniew Żywiec


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher