Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zawody Drwali po raz ósmy

Zawody Drwali po raz ósmy

VIII Regionalne Zawody Drwali, które 30 sierpnia rozegrano w Oleszycach zgromadziły 23 zawodników reprezentujących 22 nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie. Zwyciężył Grzegorz Indyk z Leska.

Zawody przeprowadzono według regulaminu przyjętego przez SITLiD, ze szczególnym naciskiem na elementy BHP w pracy. Tradycyjnie rozegrano pięć konkurencji: ścinka drzew, którą przeprowadzono na planowanej pozycji cięć w lesie, w zupełnie naturalnych warunkach, a następnie okrzesywanie, składanie pilarki, przerzynka kombinowana na kozłach i przerzynka na dokładność.
Zwycięzca zgromadził 1317 punktów, dzięki czemu poprawił o 11 oczek ubiegłoroczny rekord zawodów Mirosława Tomańskiego. Drugi był Leszek Bieleń z Głogowa -1237 pkt., trzeci -  Jan Łuc  z Brzozowa z dorobkiem 1215 pkt.
Tradycyjnie duża była pula nagród, które przewidziano dla najlepszych 15 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali też upominki od sponsorów i organizatorów. Zdobywcom najwyższych lokat trudno było udźwignąć wszystkie laury, którymi zostali uhonorowani. Wśród nagród były m.in. pilarki, wykaszarki, leśne akcesoria, tasaki, siekiery, wysokiej klasy ubrania robocze a także zestawy upominków od organizatorów i sponsorów. Nagrody wręczali: Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, Zenon Szkamruk przewodniczący ZO SITLiD i nadleśniczy Waldemar Cisek, gospodarz imprezy.
Wśród sponsorów były firmy: Husqvarna, Makita, Stihl, Motip Dupli Group, Odzież BHP Nawigator, Nadleśnictwo Oleszyce, Zakład Obsługi Leśnictwa w Tarnobrzegu, Usługi Tartaczne Henryk Grzyb, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Piętowski Robert Zakład Usług Leśnych, Krzysztof Uszkowski Usługi Tartaczne, przedsiębiorca drzewny Grzegorz Bauman, Browar Leżajsk, Wojciech Otulak Kompania Piwowarska. Odrębne nagrody ufundował też Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Rzeszowie, Dyrektor RDLP w Krośnie.
Organizatorem zawodów był Krośnieński Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa pod honorowym patronatem dyrektora RDLP w Krośnie.
Komplet wyników tutaj.


 

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek