Asset Publisher Asset Publisher

Back

XI Turniej Piłki Siatkowej rozstrzygnięto

XI Turniej Piłki Siatkowej rozstrzygnięto

Nadleśnictwo Dukla gościła na swoim terenie szesnaście drużyn reprezentujących nadleśnictwa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Walczyły one 27 kwietnia 2013 roku o cenny Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie.

 Wszyscy zawodnicy wspólnie z licznie przybyłymi kibicami zameldowali się już z samego ranka. Przygotowani do rywalizacji po zimowym sezonie wyczerpujących treningów przystąpili do rozgrywek w czterech grupach. Mecze były bardzo zacięte, bogate w długie wymiany piłek, rozgrywane w olbrzymim napięciu, gdyż tylko jedna drużyna miała szansę wejścia do wielkiego finału. Wszystkie mecze miały swój niepowtarzalny przebieg często z zaskakującym wynikiem. Nawet w meczach gdy jedna z drużyn miała piłkę setową do 15 przegrywała tą rozgrywkę. Rywalizacja w grupach zakończyła się następującymi wynikami:
Grupa A.
1 miejsce – Oleszyce – 4 pkt.   
2 miejsce – Sieniawa – 3 pkt
3 miejsce – Leżajsk -   2 pkt
4 miejsce – Tuszyma – 1 pkt
Grupa B
1 miejsce – Kolbuszowa – 6 pkt
2 miejsce – Brzozów – 2 pkt
3 miejsce – RDLP Krosno – 1 pkt
4 miejsce – Baligród – 0 pkt
Grupa C
1 miejsce – Bircza – 5 pkt
2 miejsce – Lubaczów – 4 pkt
3 miejsce – Dukla – 2 pkt
4 miejsce – Lesko – 0 pkt
Grupa D
1 miejsce – Lutowiska – 4 pkt
2 miejsce – Głogów – 2 pkt
3 miejsce – Dynów – 2 pkt
4 miejsce – Jarosław – 0 pkt

W półfinałach zagrały Kolbuszowa z Lutowiskami, a Oleszyce zmierzyły się z Birczą, gdzie walka toczyła się na dwóch równoległych boiskach i zakończyła się w dwóch przypadkach wygraną finalistów w dwóch setach. Na chwilę przed finałami sala zapełniła się do pełna aby bardzo głośno dopingować swoim faworytom. Zawodnicy już wyczerpani ale z mobilizowani chęcią zwycięstwa zaczęli walczyć o 3 miejsce, które zajęła drużyna z Nadleśnictwa Bircza. Natomiast w finale zawodnikom z Oleszyc i Kolbuszowej nie przeszkadzał pot cieknący strugami na parkiet, ani lepkie palce przylepiające się do piłki lub wyślizgująca się piłka aby walczyć do samego końca. Ze zwycięstwa jednak mogła cieszyć się tylko jedna drużyna i w 2013 roku była to z Nadleśnictwa Kolbuszowa zdobywając wielki Puchar.
Całe zawody skończyły się bez żadnych urazów nad czym czuwali bardzo dobrze przygotowani sędziowie wyłapując nawet drobne przewinienia zawodników. Po zakończonej zaciętej rywalizacji wybrali oni zawodników uhonorowanych nagrodami indywidualnymi:
1.    Najmłodszego zawodnika Kamila Maksymowicza z Oleszyc nagrodziła Sekcja Związku Zawodowego „Solidarność";
2.    Najlepszym seniorem okazał się Stanisław Baczyński emerytowany pracownik z Birczy, którego nagrodził Związek Leśników Polskich;
3.    Najwszechstronniejszą kobietą na boisku była Magdalena Tereszczak z Dynowa, która otrzymała pamiątkową statuetkę oraz nagrodę ufundowaną przez Polskie Towarzystwo Leśne;
4.    Nagrodę Fair-Play za pozytywną postawę na boisku otrzymała drużyna z Baligrodu;
5.    Drobne upominki otrzymał wyróżniający się klub kibica z Leżajska;
6.    Najlepszym grającym Nadleśniczym został Zenon Szkamruk z Lubaczowa;
7.    Wyróżniającym się broniącym był Tomasz Steliga z Leżajska;
8.    Najskuteczniej atakował Marcin Maksymowicz z Oleszyc;
9.    Najszybciej i najdokładniej rozgrywał Jarosław Marek z Głogowa;
10.  Nagrodę Dyrektora RDLP w Krośnie i firmy Motip-Dupli za najwszechstronniejszego zawodnika XI Turnieju Piłki Siatkowej 2013 otrzymał Jarosław Janosik z Kolbuszowej.
W sobotnie popołudnie cenne puchary i nagrody zawodnikom uroczyście wręczyli Zenon Szkamruk Przewodniczący Zarządu Oddziału SITLiD w Krośnie, Marek Marecki Z-ca Dyrektora RDLP w Krośnie i Tadeusz Mędrek Nadleśniczy z Nadleśnictwa Dukla, który zaprosił wszystkich uczestników na wspólną biesiadę do dukielskiej gospody „Ziko". Do zobaczenia na XII Turnieju Piłki Siatkowej w 2014 roku.    
             
 

 

Bartłomiej Peret
Foto: Kibice