Asset Publisher Asset Publisher

Back

Siatkarze znów dopisali

Siatkarze znów dopisali

Sobota 27 kwietnia minęła w sportowym nastroju. Czternaście drużyn, a w tym blisko 170 zawodników, rywalizowało ze sobą w XVII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD.


Niedzielny ból wszystkich mięśni i problem z chodzeniem po schodach nie brzmi przyjemnie, ale dla tych, którzy odczuwali te dolegliwości, był to znak, że dzień wcześniej dali z siebie naprawdę wszystko. W sobotę odbył się bowiem
XVII Turniej Piłki Siatkowej, którego gospodarzem było tym razem Nadleśnictwo Leżajsk.
Z samego rana rejestracja zawodników oraz drużyn, których w tym roku zgłosiło się do udziału czternaście, a następnie losowanie grup, wywołujące zawsze dużo emocji. Kto z kim będzie w grupie? Kto będzie grał pierwsze mecze? Wszystko wyjaśnia się po losowaniu…
W grupie A, która była w tym roku, zgodnie z regulaminem, ustalona odgórnie, zmierzyły się zespoły z trzech nadleśnictw, które odniosły największy sukces w zeszłym roku: Kolbuszowa, Bircza i Lubaczów. Do grupy B trafiły drużyny z nadleśnictw: Oleszyce, Tuszyma, Lesko oraz Narol. W grupie C znalazły się zespoły z nadleśnictw: Cisna, Ustrzyki Dolne, Sieniawa i Głogów, a w grupie D: Leżajsk, Lutowiska oraz Dynów.
Rywalizacja była naprawdę wyrównana, ale z każdej grupy do ćwierćfinałów mogły „wyjść” tylko dwie drużyny, które z kolei rywalizowały ze sobą o półfinały, a następnie o finał i mecz o miejsce trzecie. W tym roku wysokie, czwarte miejsce wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Tuszyma. Trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna z Nadleśnictwa Oleszyce. Na drugie miejsce w pełni zasłużyła drużyna gospodarzy – Nadleśnictwo Leżajsk, a na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi z rzędu drużyna z Nadleśnictwa Kolbuszowa.
Każdy odnosi swój własny sukces i każdemu z osobna należą się gratulacje za udział w turnieju. Dlatego oprócz drużynowych, zostały wyłonione indywidualne nagrody. Najlepiej broniącym zawodnikiem, który walczył o każdą piłkę, był Andrzej Chudzik z Nadleśnictwa Tuszyma. Najlepiej rozgrywającym na boisku zawodnikiem okazał się Tomasz Steliga z Nadleśnictwa Leżajsk. Kto najlepiej atakował i wyciągał swoją drużynę z opresji? – Marcin Maksymowicz z Nadleśnictwa Oleszyce, dlatego to właśnie on dostał nagrodę dla najlepszego atakującego. Nie miał sobie jednak równych Marcin Pliżga z Nadleśnictwa Kolbuszowa, który został odznaczony jako najbardziej wszechstronny zawodnik turnieju. W tym generalnie męskim gronie, znalazły się również kobiety, które walczyły razem z kolegami z drużyny o najwyższe laury. Najlepszą grającą zawodniczką była w tym roku Weronika Kwiatek z Nadleśnictwa Leżajsk. Jak co roku zostali również nagrodzeni: najstarszy zawodnik – Piotr Nowakowski z Nadleśnictwa Lutowiska oraz najmłodszy grający zawodnik – Przemysław Peret z Nadleśnictwa Kolbuszowa.
Nie byłoby tylu emocji, gdyby nie kibice, którzy są ze swoją drużyną i wspierają ich w każdej sytuacji. Nagrodę dla Klubu Kibica dostali gospodarze, którzy licznie przybyli, aby wspierać swoją drużynę. Rywalizacja jest ważna, ale wszystko odbywa się w duchu uczciwej konkurencji, więc nie mogło zabraknąć nagrody Fair Play, którą otrzymało Nadleśnictwo Oleszyce.
Mistrzostwo obroniła drużyna z Nadleśnictwa Kolbuszowa. A czy uda im się powtórzyć sukces również za rok? Pozostaje nam tylko czekać i z nie mniejszym niż w tym roku zapałem, oglądać zmagania naszych siatkarzy, aby dowiedzieć się, kto zwycięży. Każdy zawodnik zasługuje na pochwałę za chęć udziału we wspólnej rywalizacji oraz zabawie, więc jak co roku, wszyscy dostali pamiątkowe koszulki z wizerunkiem symbolu gospodarzy – głuszcem. Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie i zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju, już za rok!

 

Tekst: Kinga Mazur