Asset Publisher Asset Publisher

Back

Leśni siatkarze po raz XVI

Leśni siatkarze po raz XVI

21 kwietnia 2018 r. w Hali Sportowej OSiR w Cmolasie w powiecie kolbuszowskim odbył się XVI Turniej Piłki Siatkowej Leśników z Podkarpacia o puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników, Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie.

Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez ZO SITLiD w Krośnie, RDLP w Krośnie, a gospodarzem turnieju było Nadleśnictwo Kolbuszowa. Otwarcia Turnieju dokonali Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Cmolas, Janusz Magusiak, przedstawiciel RDLP w Krośnie i  Bartłomiej Peret, przewodniczący ZO SITLiD.

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 19 drużyn. W rolę zawodników wcielili się leśnicy, którzy na co dzień pracują na rzecz lasów Podkarpacia. Jednocześnie na czterech boiskach trwały rozgrywki sportowe zawodników, którzy podzieleni zostali na cztery grupy, tj.:

grupa A – Lutowiska, Lesko, Oleszyce, Głogów, Kolbuszowa

grupa B – Brzozów, RDLP w Krośnie, Leżajsk, Tuszyma, Stuposiany

grupa C – Lubaczów, Jarosław, Dynów, Cisna

grupa D – Bircza, Narol, Dukla, Sieniawa

Mecze w  grupach były wyjątkowo wyrównane, część z nich kończyła się dopiero trzecim setem. Łącznie rozegrano trzydzieści meczy w grupach. Rozgrywki trwały ponad siedem godzin. Z każdej grupy wyłoniono zwycięzcę: grupa A – Kolbuszowa, grupa B – RDLP Krosno, grupa C – Lubaczów, grupa D – Bircza

Zwycięzcy grup rozegrali mecze półfinałowe:

 Nadleśnictwo Kolbuszowa – Nadleśnictwo Lubaczów – 2 : 1

 RDLP Krosno – Nadleśnictwo Bircza – 2 : 1

W meczu finałowym leśnicy z Kolbuszowej zwyciężyli z RDLP Krosno (2 : 1). Walka o trzecie miejsce na podium Lubaczowa z Birczą zakończyła się sukcesem Lubaczowa.

Wyłoniono i nagrodzono najlepszych zawodników turnieju:

atakujący –  Przemysław Starzak, RDLP w Krośnie

broniący – Mateusz Kubit, RDLP w Krośnie

rozgrywający – Stanisław Pajączek, Nadleśnictwo Bircza,

wszechstronny, najlepszy zawodnik turnieju – Marcin Pliżga, Nadleśnictwo Kolbuszowa.

 

Wyróżniono:

- miss grająca – Katarzyna Małodobry, Nadleśnictwo Głogów

- najmłodszy zawodnik – Michał Kaczorowski (8 lat) , Nadleśnictwo Dynów

- najstarszy zawodnik – Jan Woroniak, Nadleśnictwo Oleszyce

- grający nadleśniczy – Zenon Szkamruk, Nadleśnictwo Leżajsk

Przyznano również „Puchar Kibica”, który trafił do Nadleśnictwa Leżajsk. Za rywalizację w duchu „fair play” przyznano puchar, który otrzymała drużyna z Nadleśnictwa Baligród.

Nagrody wręczyli: Janusz Magusiak, Główny Księgowy RDLP w Krośnie,  Bartłomiej Peret, przewodniczący ZO SITLiD w Krośnie oraz Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP i Eugeniusz Galek, Wójt Gminy Cmolas.

Fundatorami nagród byli ZO SITLiD w Krośnie, RDLP w Krośnie, Związek Leśników Polskich Oddział Krosno, Polskie Towarzystwo Leśne oddział Krosno, NSZZ Solidarność, Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP.

Serdeczne podziękowania na ręce Pani Iwony Sody, dyrektor OWiR w Cmolasie za możliwość przeprowadzenia Turniej i pomoc w jego organizacji.

 XVI Turniej przeszedł już do historii. Na podłodze boisk OWiR w Cmolasie prawie trzystu zawodników spędziło ponad pięćset minut rozgrywając 33 mecze. Najlepsi – gospodarze Turnieju, leśnicy z Kolbuszowej już czwarty raz stanęli na najwyższym podium. 

 

Natalia Batory