Asset Publisher Asset Publisher

Back

PTL o zalesieniach gruntów porolnych

PTL o zalesieniach gruntów porolnych

Nadleśnictwo Jarosław było gospodarzem dorocznej sesji krośnieńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Leśnego, która odbyła się 11 grudnia 2012 roku. W jej programie było też Walne Zebranie Delegatów z kół zakładowych.

W trakcie spotkania przewodniczący oddziału, Marek Marecki, przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2012, zaś Eryk Maziarski w imieniu komisji rewizyjnej zaprezentował wyniki kontroli. Wręczono też  odznaki honorowe zasłużonym członkom Towarzystwa i przyjęto plan działań na rok 2013.
- Chcemy dać więcej samodzielności kołom działającym przy naszych jednostkach, poprzez dofinansowanie dobrych pomysłów na statutową działalność – mówił Marek Marecki, przewodniczący oddziału PTL. – Planujemy też w przyszłym roku zająć się sfinalizowaniem pomnika Adama Loreta, a także, w związku z 35-leciem RDLP w Krośnie, współuczestniczyć w opracowaniu publikacji o historii podkarpackiego leśnictwa.
Bezpośrednio po zakończeniu zebrania odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom z zakresu działalności Nadleśnictwa Jarosław. Szef jednostki, Roman Januszczak, zaprezentował jej działalność w różnych aspektach, zaś jego zastępca, Andrzej Sobota, omówił szczegółowo problemy związane z zagospodarowaniem gruntów porolnych. Aż 40% powierzchni leśnej nadleśnictwa to drzewostany rosnące na dawnych użytkach rolnych. Odbyła się też pokazowa lekcja edukacji leśnej, którą poprowadził edukator Damian Rębacz, po czym Jacek Zyga, inżynier nadzoru przedstawił możliwości, jakie daje współczesny sprzęt przy aktualizacji Leśnej Mapy Numerycznej.

 

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie