Asset Publisher Asset Publisher

Zjazd sprawozdawczo-wyborczy Oddziału SITLiD w Krośnie

Podsumowanie kadencji zarządu, wybory nowych władz oraz planowanie działań na najbliższą przyszłość będą przedmiotem obrad XI Zjazdu Delegatów Kół Zakładowych Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie, który obędzie się w dniach 8-9 maja tego roku na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn.

-  Krośnieński oddział SITLiD należy do najaktywniejszych w kraju – podkreśla jego przewodniczący Zenon Szkamruk. – Organizujemy m.in. zawody drwali, które mają wymiar specjalistycznej rywalizacji, ale też integrują środowisko wykonawców usług leśnych. Sporo inicjatywy przejawiają też same koła zakładowe. Organizujemy pokazy techniki leśnej, wyjazdy zawodowe, prowadzimy działalność szkoleniową. Jedną ze sztandarowych imprez są zawody w piłkę siatkową, które wyłaniają reprezentację leśników Podkarpacia na krajowe mistrzostwa, w których zawsze zdobywamy czołowe lokaty. Wydajemy też biuletyn informacyjny dla swych członków.

 

W części terenowej zjazdu zaplanowano tematykę -społecznych funkcji lasu, w tym udostępnianie terenów leśnych Nadleśnictwa Krasiczyn na wzrastające potrzeby turystyczne w najbliższym otoczeniu dużej aglomeracji miejskiej, na przykładzie Przemyśla.

Krośnieński oddział SITLiD skupia 640 członków zorganizowanych w 30 kołach zakładowych. Jest organizacją non profit, działającą w środowisku leśno-drzewnym.

 

 

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher