Asset Publisher Asset Publisher

Wiosna w ogrodzie

W niedzielę 28 kwietnia przy siedzibie nadleśnictwa odbyły się drugie już targi ogrodnicze „Wiosna w ogrodzie”, których organizatorem było Nadleśnictwo Lutowiska, Gmina Lutowiska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach.

W programie imprezy przewidziano m.in. prelekcje, poczęstunek
z grilla,  zwiedzanie żywego zielnika oraz wystawę spreparowanych zwierząt. Około godziny 13 miały miejsce wykłady Panów Jana Lato i Marka Gierczaka, które dotyczyły uprawy i pielęgnacji drzew i krzewów owocowych oraz dostosowania warunków siedliskowych dla poszczególnych grup roślin.

Partnerami targów były firmy: San-Tech – autoryzowany dealer Husqvarny, Gospodarstwo Szkółkarskie „Kinga” z Albigowej, Jan Lato Gospodarstwo Szkółkarsko-Rolne z Pakoszówki, Ogrodnictwo Jerzy Kędra z Humnisk, „Sopsan” – Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska w Sanoku, Leszek Kempa Gospodarstwo Ogrodnicze w Połomii, Adam Kłodowski, Jan Bochniak, Usługi Leśne Śnieżek Paweł oraz Tadeusz Międlar Wyroby z Wikliny z Kraczkowej.

Na stoiskach można było nabyć drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, kwiaty rabatowe i balkonowe, rozsady warzyw, środki ochrony roślin, narzędzia
i maszyny do pracy w ogrodzie, wyroby z wikliny, a także meble ogrodowe i ciekawe przedmioty z drewna np. doniczki w kształcie zwierząt.

Dodatkowo dla wszystkich zwiedzających organizatorzy przygotowali atrakcje w formie poczęstunku z grilla, sadzonki rodzimych gatunków drzew jak jodła, buk, bez czarny czy jarzębina oraz zapewnili możliwość zwiedzania „Żywego zielnika”.

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej targi ogrodnicze okazały się strzałem
w przysłowiową „dziesiątkę”, ponieważ Nadleśniczy Marek Bajda przy wspólnej inicjatywie Gminnego Ośrodka Kultury doskonale wyczuli potrzeby lokalnej społeczności, a wszyscy partnerzy stanęli na wysokości zadania przygotowując bardzo ciekawy asortyment na swoich stoiskach. Nie zawiedli również mieszkańcy Gminy Lutowiska, którzy tłumnie wzięli udział w wydarzeniu, za co serdecznie dziękujemy!

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP3 Rzeszów, nowiny24, Polskie Radio Rzeszów, bieszczady24.pl, ustrzyki24, esanok.pl i Korso Gazeta Sanocka.

Tekst: Marta Ziemniewicz


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher