Asset Publisher Asset Publisher

Warsztaty strzeleckie leśników

19 czerwca na strzelnicy sportowej w Mielcu odbyły się XII regionalne strzeleckie warsztaty szkoleniowe, w ramach których rozegrano Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Po otwarciu szkolenia przez Artura Królickiego, zastępcę dyrektora RDLP w Krośnie, instruktażu z zakresu posługiwania się bronią palną i bezpiecznego strzelania udzielił Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia. Strzelanie miało charakter szkoleniowy i miało za zadanie wprawianie się w użyciu broni palnej, ale wprowadzono też klasyfikację, by uhonorować najlepszych.

W konkurencji do tarczy olimpijskiej wśród pań wygrała Ariadna Straub z Nadl. Tuszyma (90 pkt) druga była Anna Kania z Nadl. Tuszyma (89 pkt),  trzecie Magdalena Skawińska z Nadl. Mielec (85 pkt).

Drużynowo wśród pań wygrała ekipa Nadleśnictwa Tuszyma (245 pkt) przed Nadl. Mielec (155 pkt) i Nadl. Lesko – (151 pkt)

Wśród mężczyzn najwięcej (94 pkt) nastrzelał Bogdan Snopkowski Nadl. Mielec, drugi był Piotr Szkutnik z Nadl. Brzozów (93 pkt), trzeci zaś Zbigniew Antonik z Nadl. Oleszyce (92pkt).

Drużynowo wygrali strzelcy z Nadl. Oleszyce (266 pkt) przed Nadl. Brzozów (261 pkt) i Nadl. Komańcza (261 pkt).

W strzelaniu do tarczy wojskowej ,,VIP Leśnik" wygrał Michał Szczerbicki, drugi był Artur Królicki, a trzecie miejsce przypadło Pawłowi Biernackiemu.

Chętni mogli jeszcze rywalizować w pojedynku strzeleckim, polegającym na równoległym strzelaniu przez dwóch konkurentów do trzech popperów. Kto szybciej je zestrzelił, przechodził do następnej rundy. Po długo trwającej palbie najlepszym „rewolwerowcem” okazał się tym razem Bogdan Snopkowski z Nadleśnictwa Mielec.

Ceremonię zakończenia szkolenia poprowadził główny jego organizator Hubert Sobiczewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec. Puchary i medale dla zwycięzców wręczył Artur Królicki, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych RDLP w Krośnie.


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher