Asset Publisher Asset Publisher

W Kolbuszowej rozegrano turniej gry planszowej „Żywioły lasu”

          Adaptacja lasów do zmian klimatu stała się tematem przewodnim gry planszowej pn. „Żywioły lasu” wydanej na zlecenie Centrum Koordynacji Lasów Państwowych. Leśnicy w oparciu o tą grę zorganizowali ogólnopolskie rozgrywki, w które zaangażowało się 50 nadleśnictw z różnych części naszego kraju.  Do udziału w turnieju szkoły mogą  zgłaszać 4-osobowe zespoły uczniów w wieku 10-16 lat. Rozgrywki odbyły się również u nas, w Centrum Edukacji Ekologicznej w Świerczowie, dnia 29 maja 2019r.

          Jedenaści drużyn, czterdzieści cztery osoby, jedenaście gier planszowych, dwóch niezawisłych sędziów. To bilans naszych rozgrywek. Należy do tego dodać kibicujących opiekunów i nas, zafascynowanych grą leśników. Były emocje, były ruchu godne wielkich mistrzów gier planszowych, ale przede wszystkim była wspaniała zabawa.

          Zadaniem uczestników turnieju było zachowanie lasu w dobrej kondycji. Od decyzji i ruchów każdego gracza zależało, czy uda się zapanować nad żywiołami ognia i wody.

          Najlepsza drużyna „Strażnicy ścieżek” reprezentująca Szkołę Podstawową w Trzęsówce w klasyfikacji ogólnopolskiej zajęła bardzo wysokie trzynaste miejsce zdobywając 747 pkt. Kolejno uplasowały się drużyny „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej i „Drużyna Odkrywców Królowej Jadwigi” z Widełki. Wyniki można sprawdzić na stronie: www.zywioly.lasu.com 

          Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w turnieju!

 Natalia Batory


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher