Asset Publisher Asset Publisher

Sygnaliści w Lesku po raz dziewiąty

W niedzielę 26 maja w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbył się IX Konkurs Sygnalistów „O Statuetkę Bieszczadzkiego Rysia” – tym razem przy rekordowej frekwencji uczestników.

 

W mistrzowskiej klasie G (rogi mieszane) najlepszy okazał się zespół „Akteon” z SGGW w Warszawie i on właśnie zdobył Statuetkę Bieszczadzkiego Rysia. Drugi był „Hagard” z UR w Krakowie. Oba zespoły to krajowa ekstraklasa. Trzecie miejsce zajął zespół "Echo Karpat" z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

- Rośnie poziom i ranga naszego konkursu, ma on również coraz to nowych sympatyków – mówi Jadwiga Szylak, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Lesku. – W niedzielę urządziliśmy też dzień otwarty w szkole, dając szansę jej zwiedzenia osobom, które stają przed wyborem drogi zawodowej. Okazało się, że wielu ludzi skorzystało z naszego zaproszenia, mając również okazję do posłuchania najlepszych sygnalistów.   

W szkolnej auli przygotowane były tego wystawy fotografii i archiwaliów szkolnych, można było obejrzeć szkolne klasopracownie, zwiedzić arboretum, zaś dla  najmłodszych Nadleśnictwo Baligród zapewniało gry i zabawy.

Patronat nad wydarzeniem objęła Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, zaś w ceremonii wręczania nagród uczestniczył Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP.

Konkurs w Lesku zainicjowany przed dziewięciu laty ma już ustaloną renomę jako najważniejsze wydarzenie tego typu w regionie, ściągające czołówkę krajowych sygnalistów.

Komplet wyników w załączniku

 

 

Tekst: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Sylwia Dubel i Edward Marszałek


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher