Asset Publisher Asset Publisher

Pojechali „Tropem wilka” na rowerach

Ponad 100 miłośników ściągania się na rowerach stanęło na starcie VII edycji zawodów „Tropem wilka i rowerów kilka” organizowanych przez nadleśnictwa Baligród i Cisna. Tym razem odbyły się one w sobotę 21 sierpnia w uroczej dolinie Rabskiego Potoku.

Zawody przeprowadzono w formule kolarskiej „czasówki” ze startem interwałowym co 15 sekund. Rozpoczęto od wyścigów przedszkolaków, którzy mieli do pokonania 200-metrową pętlę, a z każdą kolejną kategorią dystans zwiększał się, aż do 8 km w przypadku dorosłych.

Wśród 14 startujących pań całe podium zajęły leśniczki: Dominika Dąbrowska-Duda (RDLP w Krośnie), Monika Armata (Nadl. Strzyżów) i  Ewa Pasionek (Nadl. Ustrzyki Dolne). Natomiast wśród mężczyzn też zwyciężył leśnik - Jakub Masłowski (Nadl. Bircza), który w 32-osobowej stawce zostawił za sobą Łukasza Turka z Równego i Łukasza Chłapa z Krakowa.

- Zawody z założenia miały charakter sportowo-rodzinny a naszym głównym celem była promocja turystyki i aktywnego wypoczynku na terenie lasów - mówi Ewa Wydrzyńska-Scelina z Nadleśnictwa Baligród – Jak co roku były także „zabawne” kategorie, a co za tym idzie zabawne nagrody, wykonane z różnych części roweru. I tak przykładowo, złota nóżka była za zachowanie fair play, a złota rama za najliczniejszą reprezentację rodzinną, dzwonek za efektowny wjazd na metę, a dynamo za „wulkan energii”, złoty widelec dla pierwszego przy garach i złoty hamulec dla zawodnika najdłużej podziwiającego trasę.

Nagród było tego dnia wiele. Swoich właścicieli znalazły vouchery na apiterapię, zaproszenia na spływy pontonowe czy pobyty w bieszczadzkich hotelach oraz mnóstwo innych prezentów.

- Kiedy publiczność była już rozgrzana do czerwoności wylosowano nagrody główne, czyli głośniki bezprzewodowe od Polskiego Towarzystwa Leśnego,  gitarę elektroakustyczną od firmy Malinek Instruments, specjalistyczne liczniki rowerowe z GPS i zegarki sportowe ufundowane przez firmę Garmin, a na koniec rower od Fundacji Bieg Rzeźnika, od lat partnera tej imprezy – wylicza Mateusz Świerczyński z Nadleśnictwa Cisna.

Imprezie towarzyszyły warsztaty edukacyjne gry i animacje, w które zaangażowały się całe rodziny.

Nagrody wręczali: Jan Podraza, nadleśniczy Nadl. Cisna i Dariusz Zaletański, zastępca nadleśniczego z Baligrodu. Dzielnie asystowali im „wilk” i „wzorcowy leśnik”, uosabiający postacie z logotypu zawodów. Na zakończenie „złotą kierownicę” jako symbol kierowania kolejną edycją zawodów leśnicy z Baligrodu przekazali swoim kolegom z Cisnej.

Honorowy patronat sprawował Marek Marecki, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Komplet wyników i lista sponsorów na stronie internetowej Nadleśnictwa Baligród i Nadleśnictwa Cisna.

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Mariusz Kobus, Nadl. Cisna