Asset Publisher Asset Publisher

Pod Kolbuszową rośnie „las pełen energii”

Ponad sto osób sadziło nowe drzewka w lasach w okolicy Wilczej Woli na terenie Nadleśnictwa Kolbuszowa. W ramach tegorocznej akcji „las pełen energii” zasadzona została powierzchnia wielkości profesjonalnego stadionu piłkarskie.

 
”Las pełen energii” to autorska akcja ekologiczna PGE Dystrybucja S.A., realizowana we współpracy z Lasami Państwowymi. W Nadleśnictwie Kolbuszowa odbyła się dnia 5 kwietnia 2019 r. i zgromadziła młodzież ze szkół podstawowych w Wilczej Woli, Kopci i z kolbuszowskiej „dwójki”, przedstawicieli PGE Dystrybucja Oddział Spółki w  Rzeszowie, samorządowców oraz leśników. W ciągu trzech godzin posadzono 8 tysięcy młodych sosenek.
- Leśnicy w całej Polsce sadzą rocznie 500 milionów drzew. My w tym roku planujemy posadzić pół miliona drzew i jesteśmy już na półmetku tych prac. Zasadzona zostanie powierzchnia równa stu boiskom piłkarskim  – mówi Kazimierz Samojedny, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbuszowa.
Wspólne sadzenie zakończyło się pieczeniem kiełbasek i biesiadowaniem. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.
 

Tekst: Natalia Batory
Fot. Natalia Batory, Mateusz Maciąg

 


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher