Asset Publisher Asset Publisher

Pobiegli "Tropem żubra" po raz piaty

Już po raz piaty, w sobotę 9 lutego odbył się Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem Żubra”. Organizatorem imprezy były tradycyjnie Nadleśnictwo Stuposiany (RDLP w Krośnie) i Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, która wzięła udział w ceremonii wręczania nagród. Zawody, jak co roku odbyły się w Mucznem.

Pogoda dopisała, podobnie jak niesłabnące zainteresowanie i popularność tego wydarzenia sportowego. W całej imprezie wzięło udział 122 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na profesjonalnie przygotowanych trasach.

Głównym celem zawodów jest popularyzacja zimowych atrakcji w Bieszczadach i oczywiście świetna zabawa. Bieg miał charakter otwarty. Mogli wziąć w nim udział zarówno amatorzy, jak i nieco bardziej doświadczeni zawodnicy, dlatego zawody zostały podzielone na kilka kategorii. W biegu głównym (dystans 9 km), wśród mężczyzn zwyciężył Adam Dutka, natomiast wśród kobiet, jako pierwsza na mecie pojawiła się, podobnie jak w ubiegłym roku, Aleksandra Fundanicz.

Po rozegraniu biegu głównego do zawodów przystąpili juniorzy podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Najszybszym juniorem starszym (dystans 3 km) został Jarosław Ozga, zaś juniorką Martyna Fundanicz. W kategorii junior młodszy (dystans 1 km) zwyciężyli odpowiednio Stanisław Dutka i Hanna Dutka.

W ramach konkursu zostały przeprowadzone również Mistrzostwa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym oraz zawody leśników. Tytuły najszybszych strażników granicznych uzyskali jak w zeszłym roku Adam Dutka i Aleksandra Fundanicz. Wśród leśników na podium stanął, podobnie jak rok temu Teodor Furst. Wśród kobiet najszybsza okazała się Agata Bardzińska.

Przez cały dzień biegaczom towarzyszyły kamery TVP Rzeszów, która realizowała cykl "Zima w regionach". Kolejne wejścia antenowe można obejrzeć na www.rzeszow.tvp.pl w zakładce "Zima w regionach".

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom!

Więcej zdjęć: Jacek Biś link do galeri tutaj

Szczegółowa lista wyników:

 

 

                                                                                              Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher