Asset Publisher Asset Publisher

Piknik Nauki EKSPLORACJE

W dniach 24-26 maja, w Rzeszowie odbył się Piknik Nauki EKSPLORACJE. Jest to coroczne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauki i techniki, lokalnych osiągnięć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych oraz specyfiki i kierunków rozwoju rzeszowskiego ośrodka akademickiego.

Wśród 40 stoisk naukowych miejsce, zajęły również Lasy Państwowe. Jak co, roku cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Dla najmłodszych przygotowane były liczne aktywności, a wśród nich odbijanie tropów zwierząt na piasku, tworzenie wiosennych wachlarzy i roślinnych obrazów oraz kolorowanie i wyklejanie leśnych pejzaży. Dużą uwagę przyciągnęło wypalanie na drewnie, które prezentowała  Kinga Mazur z Nadleśnictwa Kolbuszowa. Na stoisku można było również sprawdzić swoją sprawność fizyczną wbijając gwoździe na czas, rzucając szyszkami do celu oraz przechodząc bosymi stopami po ścieżce zdrowia. W konkursach i quizach można było przetestować swoją wiedzę przyrodniczą. Dla zwiedzających przygotowano również eksponaty z drewna, przedmioty związane z pracą leśniczego oraz liczne opowieści

o leśnych roślinach i zwierzętach. Starsi zwiedzający mieli możliwość zadania pytań związanych z gospodarka leśną, wykorzystaniem drewna oraz ochroną przyrody.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes, Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie EKOSKOP, a partnerami organizacyjnymi; Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Piknik Nauki EKSPLORACJE objęty był honorowymi patronatami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego
i Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Magdalena Misiorowska


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher