Asset Publisher Asset Publisher

Leśne Fotografie - wygrała "Sóweczka" (GALERIA)

Zdjęcie sóweczki w leśnej scenerii autorstwa Michała Kuta z Kozłówka wygrało XVIII edycję konkursu „LEŚNE FOTOGRAFIE 2018” organizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i Telewizją Polską Oddział Rzeszów.

 

21 stycznia 2019 roku w sali narad RDLP w Krośnie obradowało jury w składzie:

Andrzej Józefczyk – Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”, fotoreporter, Jacek Szarek – dziennikarz TVP3 Rzeszów, fotografik - przewodniczący jury, Wacław Turek – Fotoklub RCKP w Krośnie, poeta, fotografik, członek Fotoklubu RP. Tym razem jurorzy mieli sporo pracy, bo na konkurs wpłynęło 476  zdjęć nadesłanych przez 177 autorów z całej Polski.

- Dość zróżnicowany poziom konkursu; obok świetnie "wypracowanych" w terenie, po sytuacyjne zdjęcia z wycieczek na szlaku. Tym razem dużo było zwłaszcza zdjęć ptaków, które zawsze budzą sympatię widza - mówi Jacek Szarek, przewodniczący jury. -  Chcielibyśmy docenić zachwyt wszystkich fotografów nad leśnym pejzażem, bo ma on ulotny charakter. Przy takiej liczbie zgłoszeń, różnorodności tematów i jakości zdjęć rozstrzyganie o nagrodach i wyróżnieniach jest bardzo trudne.

Ostatecznie przyznano trzy nagrody główne, sześć wyróżnień równorzędnych i sześć specjalnych. Zdobywcy trzech nagród otrzymają tradycyjne statuetki św. Franciszka, zaś laureat I nagrody zaproszenie do spędzenia weekendu w jednym z bieszczadzkich nadleśnictw.

Nagrody

Nagroda I – Michał Kut z Kozłówka, godło KUCIK za zdjęcie pt. "Sóweczka".

Nagroda II – Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej, godło MORIMUS za zdjęcie pt.

"W miłosnym uścisku".

Nagroda III – Paweł Kreft z Nowego Barkoczyna, godło CASTHIEL za zdjęcie pt. "Wojownik".

Wyróżnienia równorzędne:

1.       Rafał Reddig z Kordowa, godło REDIS 45 za zdjęcie pt. "Zimowy las".

2.       Sławomir Mrozek  z Kielc, godło MLECKO za zdjęcie pt. "Żo(ł)nglerka".

3.       Michał Pęczak z Turku, godło WATHER za zdjęcie pt. "Gniazdo szerszenia".

4.       Jakub Miszczyszyn z Czystogarbu, godło CARPINUS za zdjęcie pt. "Księżna bieszczadzkich lasów".

5.       Tomasz Okoniewski z Korczyny, godło BETSI 76 za zdjęcie pt. "W złotym dywanie".

6.       Jakub Rutana z Czermnej, godło RUTYS za zdjęcie pt. "Zjawa".

Wyróżnienia specjalne:

1.       Adrian Czech z m. Stróże Małe, godło LEŚNE KADRY za zdjęcie pt. "Orzesznica

z kokardką"– wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”.

2.       Mariusz Federkiewicz z Humnisk, godło LAS za zestaw 3 zdjęć: Wilk. Żubry, Jeleń - wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów.

3.       Bartek Mika ze Skierniewic, godło BARTEK za zdjęcie pt. "Strażnik lasu" –  wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

4.       Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej, godło AND za zdjęcie pt. "Rozczochrana"– wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie.

5.       Marek Skruch z Jasła, godło MARS za zdjęcie pt. "Sóweczka" – wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie.

6.       Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi z Biłgoraja z opiekunem Aldoną Dołomisiewicz za propagowanie fotografii przyrodniczej wśród uczniów.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 13 lutego (środa) o godz. 17.00 w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, otwarta została również wystawa pokonkursowa.

                                                                               Edward Marszałek

 rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher