Asset Publisher Asset Publisher

Laureaci XVIII „Leśnych Fotografii” uhonorowani

Podsumowanie konkursu „Leśne Fotografie” odbyło się w środowy wieczór 13 lutego w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Po uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień laureatom, w Saloniku Artystycznym KBP otwarto wystawę prac konkursowych.

Zdobywcy głównych nagród odebrali statuetki św. Franciszka wykonane przez artystę rzeźbiarza Macieja Syrka. Wręczał je Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie i Jacek Szarek z TVP Rzeszów, przewodniczący jury.

Gości powitała Bogusława Bęben, dyrektor KBP. W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział m. in.: Andrzej Józefczyk, fotoreporter Tygodnika Nowe Podkarpacie, Wacław Turek, szef Fotoklubu Krośnieńskiego, Piotr Filipczak, przedstawiciel zarządu SITLiD -  wszyscy wręczali ufundowane przez swoje instytucje nagrody specjalne.

Spotkanie zgromadziło grono miłośników fotografii, którzy mieli okazję tego wieczoru spotkać się z leśniczym Kazimierzem Nóżką z Nadleśnictwa Baligród, posłuchać opowieści o niedźwiedziach i obejrzeć filmy, na których leśniczy utrwalił swoje spotkania z tymi drapieżnikami.

Pełny wykaz laureatów i uczestników znalazł się w katalogu konkursu, zaś 45 zdjęć nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych na wystawę przez jury, spośród prawie 500 nadesłanych przez 177 autorów na konkurs, zaprezentowano na ekspozycji w Saloniku Artystycznym. Wstęgę przecięli: Bogusława Bęben, dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i Artur Królicki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie.  

Konkurs „Leśne Fotografie” organizowany jest przez leśników we współpracy z Oddziałem Telewizji Polskiej w Rzeszowie i Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie”, które tradycyjnie przyznają też swoje wyróżnienia specjalne. Wystawa czynna będzie do końca marca 2019 r.


Więcej zdjęć na www.kbp.krosno.pl


Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Wacław Turek i Jerzy Kaleta


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher