Asset Publisher Asset Publisher

Lasy podkarpackie na Ekogali

W dniach 6 i 7 grudnia leśnicy z terenu RDLP w Krośnie wzięli udział w XIII edycji EKOGALI – międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości, które odbyły się w G2A Arena - Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego.

 

Stoisko promocyjno-edukacyjne, którego koordynacją zajęło się Nadleśnictwo Głogów, zostało przygotowane pod hasłem przewodnim „Las wielu funkcji”. Powierzchnia ekspozycyjna została wypełniona posterami pt. „Polskie Lasy Państwowe - zmieniamy się dla lasu, dla ludzi”, na których przedstawiono jak Lasy Państwowe łączą produkcyjne funkcje z zachowaniem różnorodności biologicznej, pozytywnym wpływem gospodarki leśnej na klimat (m.in. poprzez pochłanianie dwutlenku węgla), a także przedstawiono las jako źródło owoców, grzybów i dziczyzny. Ważnym elementem stoiska był przekaz multimedialny z użyciem TV, na którym wyświetlano filmy promocyjne LP.
- Gratuluję organizatorom zaangażowania w przygotowanie targów, a zwłaszcza stoiska leśnego, bo cieszyło się ono wielkim zainteresowaniem – mówi wizytująca targi Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie. – Bardzo ważna jest możliwość bezpośrednich rozmów z ludźmi, którzy naprawdę interesują się tematyką przyrodniczą, do nich właśnie warto wychodzić z lasu i mówić, czym naprawdę się zajmujemy i pokazywać efekty naszej pracy.
Główną atrakcją stoiska Lasów Państwowych był konkurs z wiedzy o lesie, w ramach którego za dwie poprawne odpowiedzi można było otrzymać talon na darmową choinkę. Podczas dwóch dni targów EKOGALA przekazano blisko 500 choinek, które zostały przygotowane przez nadleśnictwa: Kolbuszowa, Leżajsk, Strzyżów i Głogów. To wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, ponieważ talony na choinki rozeszły się zaraz na początku pierwszego i drugiego dnia targów.

Tekst: Piotr Łabno
Nadleśnictwo Głogów

 


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher