Asset Publisher Asset Publisher

Lasy na CARPATHIA HUNTING & FORESTRY

Stoisko leśne cieszyło się sporym zainteresowaniem uczestników III Podkarpackich Targów Łowiectwa i Leśnictwa, które odbyły się w dniach 26-27 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Leśnicy z Głogowa i Leżajska zaprezentowali elementy gospodarki leśnej, jak również pozagospodarcze funkcje lasów na terenie Puszczy Sandomierskiej i Pogórza Przemyskiego. W ramach targów świętowano również dorocznego „Hubertusa Rzeszowskiego”, a na scenie głównej zaprezentował się zespół „Echo Karpat”.

CARPATHIA HUNTING & FORESTRY to jedyne targi w regionie, na których prezentowana jest duża ekspozycja broni, amunicji, optyki, noży, odzieży, a także innych gadżetów niezbędnych w łowieckich wyprawach. Są też leśne akcenty, prezentowane na stoisku organizowanym przez Nadleśnictwo Głogów we współpracy z innymi jednostkami. Zwiedzający mogli zobaczyć i dotknąć drewna w różnych postaciach i  porozmawiać na temat gospodarki leśnej. Mieli również możliwość zajrzeć do prawdziwego ula, w którym wciąż pracowały pszczoły, przywiezione przez Mateusza Piecucha, leśnika, hobbystycznie przywracającego tradycje bartnictwa w Puszczy Sandomierskiej.

Niedzielny Hubertus rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Św. Huberta w Miłocinie, koncelebrowaną pod kierownictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Następnie na scenie głównej odbyły się uroczystości oficjalne z udziałem władz, po czym wystąpił zespół „Echo Karpat”, działający przy RDLP w Krośnie. Sygnaliści, prócz sygnałów łowieckich, zaprezentowali elementy muzyki myśliwskiej, grę na rogu bawolim i na jaworowej trembicie.

- Poprzednie odsłony wydarzenia przyciągnęły sporą liczbę wystawców z całego kraju. Targi myśliwskie bogate były w stoiska czołowych producentów i dystrybutorów z branży łowieckiej, kynologicznej i leśnej. Wszystko to zostało docenione przez uczestników, którzy licznie przybyli do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego po garść myśliwskich ekscytacji – napisano na stronie internetowej głównego organizatora.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowała Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, którą na gali reprezentował Marek Marecki, zastępca ds. gospodarki leśnej. Oprawę muzyczna całych uroczystości zapewnił zespół „Echo Karpat”.

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek        

Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher