Asset Publisher Asset Publisher

Las Bliżej Nas w Bieszczadach – odc. 6

Nawet podczas majówki, w sobotni poranek 3 maja, warto na chwilę włączyć telewizor, by zobaczyć szósty odcinek nowej serii programu „Las Bliżej Nas”, realizowanego we współpracy z Lasami Państwowymi.

Zwłaszcza, że nasi przewodnicy po fascynującym bieszczadzkim mikroświecie - leśniczowie Kazimierz Nóżka i Marcina Scelina z Nadleśnictwa Baligród -  tym razem będą przemierzali lasy w poszukiwaniu kryjących się w nich śladów i pamiątek dawnych dziejów. Może podsuną przepis na ciekawą wycieczkę na koniec tzw. długiego weekendu?

W najbliższym odcinku wraz z baligrodzkimi leśniczymi odwiedzimy pozostałości po wysiedlonych po wojnie bieszczadzkich wsiach, stare cmentarzyska, skryte w gęstwinach i dawno zapomniane górnicze sztolnie, cerkwiska świadczące o barwnej i burzliwej historii Podkarpacia, często mocno związanej z lasami i leśnictwem. W ciągu minionych dekad natura ponownie objęła we władanie wiele miejsc, które dawniej intensywnie użytkowali mieszkańcy pogórza. Leśnicy jednak o nich pamiętają, odkrywają i opisują, odnawiają ruiny i udostępniają te skarby przeszłości turystom.

W 10 odcinkach emitowanych do początku czerwca widzowie Jedynki, wraz z baligrodzkimi leśniczymi, będą odkrywali bogactwo bieszczadzkiej przyrody, życie ludzi pracujących w tamtejszych lasach oraz burzliwą historię tego regionu na styku różnych kultur. Las okiem zwykłych niezwykłych ludzi, którzy znają go najlepiej, objaśniany prostym językiem.

Zapraszamy!

Odcinki poprzedniej oraz nowej serii „Lasu Bliżej Nas" są dostępne również na portalu edukacyjnym TVP: www.edu.tvp.pl/11974674/las-blizej-nas. Wydarzenia na planie zdjęciowym i ciekawostki związane z programem śledzić można na profilu „Lasu Bliżej Nas" na Facebooku: www.facebook.com/lasblizejnas.

Tekst: Krzysztof Trębski


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher