Asset Publisher Asset Publisher

Las Bliżej Nas w Bieszczadach – odc. 5

W najbliższą sobotę 26 kwietnia TVP1 pokaże piąty odcinek nowej serii programu „Las Bliżej Nas”, realizowanego we współpracy z Lasami Państwowymi. W rolę przewodników po fascynującym bieszczadzkim mikroświecie znów zobaczymy dwóch leśniczych z Nadleśnictwa Baligród - Kazimierza Nóżkę i Marcina Scelinę .

W poprzedniej części cyklu widzowie mieli okazję zobaczyć m.in. zbiór nasion, wyłuszczanie, dowiedzieć się wielu ciekawostek o prowadzeniu szkółki leśnej. Pogoda sprzyja, a sadzonki są już gotowe, a więc teraz zobaczymy jak Kazimierz i Marcin odbierają je ze szkółki w Górzance, przygotowują wybraną powierzchnię w leśnictwie Roztoki i sadzą tam nowe drzewa. Dowiemy się o odnawianiu i przebudowie lasów, zalesieniach, będzie też o burzliwej, także dla lasów, bieszczadzkiej historii – ze szczęśliwym finałem.

W 10 odcinkach emitowanych do początku czerwca widzowie Jedynki, wraz z baligrodzkimi leśniczymi, będą odkrywali bogactwo bieszczadzkiej przyrody, życie ludzi pracujących w tamtejszych lasach oraz burzliwą historię tego regionu na styku różnych kultur. Las okiem zwykłych niezwykłych ludzi, którzy znają go najlepiej, objaśniany prostym językiem.

Zapraszamy!

Odcinki poprzedniej oraz nowej serii „Lasu Bliżej Nas" są dostępne również na portalu edukacyjnym TVP: www.edu.tvp.pl/11974674/las-blizej-nas. Wydarzenia na planie zdjęciowym i ciekawostki związane z programem śledzić można na profilu „Lasu Bliżej Nas" na Facebooku: www.facebook.com/lasblizejnas.


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher