Asset Publisher Asset Publisher

Konkurs na „żubrowe imiona”

W zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem w tym roku urodziły się trzy cielęta. Młoda jałówka dostała już imię Purkawka. Natomiast dwa byczki urodzone później w dalszym ciągu są bezimienne, wobec czego Nadleśnictwo Stuposiany organizuje konkurs na imiona dla nich.


- Warunkiem udziału jest zaproponowanie imion „męskich”, rozpoczynających się od liter „Pu”, tak w księdze rodowodowej żubrów przyjęto ewidencję osobników linii białowiesko-kaukaskiej urodzonych w hodowlach zamkniętych, a zubry z tej linii żyją właśnie w Bieszczadach – wyjaśnia Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. – Na propozycje czekamy do 2 grudnia, by 6 grudnia, na  Mikołajki, ogłosić werdykt. Dla autorów wybranych imion przewidziano nagrody.
Propozycje należy przesyłać na adres mailowy ewelina.baran@krosno.lasy.gov.pl , a w tytule umieścić "Konkurs na imię dla żubrów". serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
Wybór zostanie dokonany spośród propozycji niepowielających się z imionami już nadanymi, których lista (załączona) jest dość długa.
Szczegóły w załączonym  regulaminie.

 

Tekst: Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcie: Ewelina Baran