Asset Publisher Asset Publisher

Koncertem „Podążaj za mną" uczcili jubileusz LP

Dla uczczenia 95-lecia Lasów Państwowych i upamiętnienia 22. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II na Ziemi Krośnieńskiej leśnicy z RDLP w Krośnie zorganizowali uroczysty koncert w wykonaniu Zespołu Kameralnego Orkiestry Symfoników Bydgoskich, który odbył się 9 czerwca w kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie.

Rozpoczęto od uroczystej mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, w asyście sztandaru RDLP w Krośnie i w oprawie muzycznej zespołu „Echo Karpat”.

Następnie dyrektor Grażyna Zagrobelna przypomniała krótko o historii Lasów Państwowych i o związkach Jana Pawła II z Ziemią Krośnieńską, po czym odbyła się premierowa projekcja materiału filmowego „Beskidzkie wakacje”, zrealizowanego przez TVP Rzeszów, a przypominającego o pobytach kardynała Karola Wojtyły w Rudawce Rymanowskiej w latach 1973-1978.

 Sam koncert zatytułowany „Podążaj za mną”, prócz zróżnicowanej muzyki religijnej, składającej się z klasycznych pieśni z „Ave Maria” Cacciniegi czy „Ave Verum” Jenkinsa na czele, przez piosenki takie jak „Wznieś serce nad zło”, był też okazją do zapoznania się z poezją samego Karola Wojtyły. Co więcej, publiczność miała okazję usłyszeć mniej lub bardziej znane fakty w formie pięciu nauk, które Jan Paweł II przekazywał, dając świadectwo swoim życiem.

W spotkaniu wzięła udział senator Alicja Zając, która odczytała list Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego skierowany do uczestników uroczystości. Wykonawcom zaś osobiście gratulował ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski, przed laty osobisty sekretarz Papieża Jana Pawła II.

Okazją do późniejszych rozmów było spotkanie i posiłek, na który po zakończeniu koncertu zaprosił uczestników ks. Jan Bielec, proboszcz miejscowej parafii.

                                                                               Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek

                                                                     rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher