Asset Publisher Asset Publisher

Janusz Starzak nowym nadleśniczym w Sieniawie

W czwartek 27 grudnia dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna powołała Janusza Starzaka na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Sieniawa. Zastąpił on Jana Śliwę, który przeszedł na emeryturę.

        Nadleśniczy Janusz Starzak jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie - w 2002 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na kierunku leśnictwo. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe „Ochrona przyrody – podstawy naukowe, uwarunkowania prawne i praktyczne zastosowanie w działalności  zawodowej” w Instytucie Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Pracę zawodową zaczął w 1988 roku w Nadleśnictwie Sieniawa pracując kolejno jako stażysta, podleśniczy, leśniczy, inżynier nadzoru. Od maja 2011 do października 2012 roku pracował w Dyrekcji Generalnej LP jako Inspektor Lasów Państwowych a w latach 2012 - 2015 w RDLP w Krośnie jako główny specjalista SL.

W okresie od 13 lutego 2015 r. do 14 stycznia 2016 r. był nadleśniczym Nadleśnictwa Oleszyce. Do momentu powołania na obecne stanowisko pracował jako inspektor Lasów Państwowych, a następnie jako główny specjalista SL w Wydziale Kontroli i Audytu Wewnętrznego RDLP w Krośnie.

- Po latach wracam do jednostki, którą znam doskonale, gdyż przeszedłem tu kilka szczebli kariery zawodowej. Stawiam na zaangażowanie, profesjonalizm, szacunek do ludzi i przyrody oraz otwartość na nowe wyzwania - deklaruje nadleśniczy Starzak. –

Nowy szef Nadleśnictwa Sieniawa jest żonaty, ma troje dorosłych dzieci. Lubi jeździć na rowerze, gra w siatkówkę, lubi spływy kajakowe i piesze wędrówki. 

 

Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Fot. Tomasz Mikulski


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher