Asset Publisher Asset Publisher

Echo Karpat zagrało w Pszczynie

Działający od trzech lat zespół sygnalistów leśnych „Echo Karpat” działający przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie wziął udział w XXIII Śląskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”. Przesłuchania odbywały się na tarasie widokowym zagrody żubrów. Zespół zajął III miejsce w kategorii muzyki myśliwskiej (klasa MB - rogi myśliwskie w stroju B).

- Zespół miał już sukcesy w konkursach w Lesku i Biłgoraju, teraz czas było się sprawdzić na szerszych wodach – zaznacza Mateusz Czech, kierownik grupy. – Na pewno było to dla nas bardzo owocne spotkanie z najlepszymi sygnalistami, a możliwość uczestniczenia w tym łowieckim święcie pozwala na  smakowanie tradycji sygnalistyki, które właśnie tu w Pszczynie   są niezwykle bogate. Na pewno prócz statuetki wywozimy stąd dobre wrażenia i sporo wiedzy.

Zdobywcą głównej nagrody – statuetki „Rogu Księcia Pszczyńskiego” został Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać działający przy nadleśnictwach Spychowo i Strzałowo na Mazurach.

W trakcie uroczystości wręczenia nagród miłym akcentem było wyróżnienie Zygmunta Buczyńskiego, 96-letniego leśnika, miłośnika kultury i tradycji leśnych dyplomem z autografem księcia pszczyńskiego. Uhonorowany zwrócił się do widowni z apelem wyartykułowanym w pięknych słowach o dbałość i szacunek dla tradycji leśnej i łowieckiej, jako elementów od wieków łączących miłośników przyrody.

W godzinach wieczornych na rynku w Pszczynie odbył się uroczysty koncert laureatów.

Obecny skład Zespołu „Echo Karpat”: Mateusz Czech  (Nadleśnictwo Strzyżów), Radosław Czechyra  (Leżajsk), Grzegorz Gazda  (Mielec), Olaf Jóźwik  (Ustrzyki Dolne), Miłosz Kabała  (Lutowiska), Janusz Kuzar (Lutowiska), Marcin Skalski  (Narol) i Jędrzej Stankiewicz  (Nadleśnictwo Lubaczów).

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher