Asset Publisher Asset Publisher

Dzień otwarty „Dla lasu. Dla ludzi”

Wtorek 5 października 2021 był Dniem Otwartym w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy RDLP w Krośnie. Leśnicy promowali treści w ramach kampanii „Dla lasu. Dla ludzi”.

- Dopisała słoneczna, jesienna pogoda, która - jak na zamówienie - przez cały dzień umilała odwiedzającym pobyt w naszym ośrodku. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyło blisko 60 dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. Poznawali tajniki lasu, jego budowy i funkcjonowania, a także mieli okazję dowiedzieć się więcej o jego mieszkańcach – informuje Magdalena Misiorowska, koordynująca działania edukacyjne na terenie RDLP w Krośnie.

W programie były również gry i zabawy w lesie dla uczestników, a także sadzenie drzew przez pracowników RDLP oraz przybyłych gości. Starsi odwiedzający mieli okazję poznać zasady zrównoważonej gospodarki leśnej, opartej o realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

- Zajęcia w naszym ośrodku cieszą się sporym powodzeniem; od czerwca z lekcji i spotkań w nim skorzystało ponad 2100 osób, nie tylko dzieci, ale również dorosłych – zaznacza Magdalena Misiorowska. – Jeszcze w tym tygodniu czekają nas warsztaty dla nauczycieli, które organizujemy już po raz trzeci, zawsze mammy komplet zgłoszeń

W dniu otwartym uczestniczyły także media. Relację można zobaczyć na portalu www.terazkrosno.pl  i w Telewizji Obiektyw, jak również wysłuchać w Radiu RMF MAXXX. To była dobra okazja, by zobaczyć pracę edukatorów leśnych z bliska.

 

 

Tekst: Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie