Asset Publisher Asset Publisher

Centrum Edukacji Ekologicznej otwarte dla wszystkich!

Przy biurze RDLP w Krośnie istnieje możliwość spotkania w lesie.


Prowadzone tu zajęcia edukacyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Od początku roku odwiedziło nas ponad 4,5 tyś. dzieci i młodzieży. Tylko we wrześniu, w lekcjach na ścieżce dydaktycznej oraz w wiacie edukacyjnej uczestniczyło ponad 700 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Wśród prowadzonych zajęć poruszamy tematy związane min. z biologią i ekologią lasu, pracą leśnika, ochroną przyrody i różnorodnością biologiczną. Uczestnicy mają okazję poznawać las poprzez bezpośrednie obserwacje na specjalnie przygotowanej ścieżce dydaktycznej. Mają możliwość nauczyć się bezpiecznego przebywania w lesie oraz rozszyfrować ślady i tropy pozostawione przez dzikie zwierzęta. Obecność starych pni i kłód pozwala zrozumieć rolę martwego drewna w przyrodzie oraz jego znaczenia dla lasu i licznych organizmów. Duża liczba gatunków drzew i krzewów zgromadzonych na terenie obiektu umożliwia rozpoznawanie roślin za pośrednictwem zmysłów: wzoru, dotyku i powonienia. A taka nauka na długo pozostaje w pamięci.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania z nami tajemnic lasu.
Rezerwację terminów oraz wszelkie informacje dotyczące zajęć edukacyjnych proszę kierować do pani Magdaleny Misiorowskiej z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej RDLP w Krośnie, tel. 13 43 71 213 tel. kom. 600 973 098, email: m.misiorowska@krosno.lasy.gov.pl.

 

Magdalena Misiorowska

 


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher