Asset Publisher Asset Publisher

Bieg na orientację w terenie

Amatorów orientacji sportowej czeka szósta edycja imprezy Zielony Punkt Kontrolny „Białkówka”. Już w sobotę 21 sierpnia będzie można stanąć do rywalizacji w znajdowaniu na czas lokalizacji, oznakowanych na mapie i w lesie. Okolice ścieżki dydaktycznej w leśnictwie Nowa Wieś to doskonały teren do organizacji zawodów.

 

Nadleśnictwo Kolbuszowa i Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna w ramach I Festiwalu Kultury Lasowieckiej proponują udział w znanej już na tym terenie, coraz popularniejszej rywalizacji sportowej. Zielony Punkt Kontrolny to wyścig, podczas którego trzeba znaleźć w lesie punkty, stanowiące elementy stałej sieci lokalizacji. Punkty te są specjalnie oznakowane i naniesione na mapę okolicy.
Na uczestników czekają trzy trasy, każda o innym charakterze: rodzinna, sportowa i rowerowa. Areał zawodów stanowi powierzchnia około 2,4 km2 wokół ścieżki dydaktyczno-leśnej „Białkówka”. Dzięki zróżnicowaniu tras w zawodach mogą wystartować zarówno soliści, jak i całe rodziny. Wybór trasy dostosowanej do indywidualnych możliwości kondycyjnych i umiejętności poruszania się po lesie, pozwoli cieszyć się aktywnie spędzonym czasem zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i amatorom.
Nowością w tegorocznej edycji wydarzenia jest wytycznie trasy rowerowej – mówi Kinga Mazur, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Kolbuszowa – Zyskujemy dzięki temu jeszcze większe urozmaicenie zawodów, licząc na zainteresowanie miłośników dwóch kółek. Sieć leśnych dróg daje rowerzystom doskonałą sposobność do korzystania z lasów naszego Nadleśnictwa.
Startujący w zawodach, na wypadek konieczności wezwania pomocy, muszą pamiętać o zaopatrzenie się w telefon komórkowy z naładowaną baterią. Rowerzystów obowiązuje posiadanie kasku ochronnego, natomiast wszyscy bez wyjątku powinni mieć wygodne buty i wyposażenie trekkingowe, adekwatne do wybranej trasy. Podręczna apteczka, zapasowa odzież i butelka z wodą to podstawa wyjścia do lasu. Zawsze warto też mieć przy sobie kompas.
Na trzech pierwszych zdobywców tras: sportowej i rowerowej czekają atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy kończący bieg na trasie rodzinnej otrzymają symboliczne upominki.
Szczegóły organizacyjne wraz z klauzulą informacyjną są dostępne w załączonym Regulaminie. Zgłoszenia należy przesyłać do 13 sierpnia na adres email: kolbuszowa@krosno.lasy.gov.pl. Start w sobotę 21 sierpnia o godzinie 13:00 na terenie ZPK obok ścieżki dydaktycznej „Białkówka”.
          

 tekst: Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

 

Resources to get