Asset Publisher Asset Publisher

Będą rzeźbić „Ducha lasu”

Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu Zdroju i Nadleśnictwo Dukla zapraszają na plener rzeźbiarski, który odbędzie się w dniach 23 do 26 sierpnia przy Amfiteatrze w Iwoniczu Zdroju.

W ciągu czterech dni, w godzinach od 10 do 15, można będzie obejrzeć proces tworzenia prac przez siedmiu artystów, którzy codziennie za pomocą dłuta, siekiery, piły i innych narzędzi tworzyć będą tajemnicze rzeźby pod wspólnym hasłem „Duch lasu”.

- Przyświecała nam myśl, by rzeźbiarze wykonali prace, które będzie można wyeksponować na ścieżkach spacerowych dla kuracjuszy, poprowadzonych w lesie iwonickim – mówi Zbigniew Żywiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Dukla. – Wierzymy, że tajemniczo sformułowane hasło – „Duch lasu” – stanowi wystarczająco mocną inspirację dla twórców. Zapraszamy serdecznie do oglądania samego procesu powstawania rzeźb, będzie też okazja do rozmów z artystami.

Wśród uczestników są znani artyści: Paweł Leszega z Krosna, Andrzej Madziar z Gogołowa, Piotr Michna z Krościenka Wyżnego, Sylwester Sowa z Włodawy, Jan Stachyrak z Korczyny, Marian Wojtowicz z Limanowej. Ze swoją kłodą zmierzy się też Edward Marszałek z RDLP w Krośnie. Podczas pleneru każdy z nich wykona co najmniej jedną rzeźbę o wysokości około 2,5 metra.

Rozpoczęcie zaplanowano na poniedziałek 23 sierpnia o godz. 10.00, zaś uroczyste zakończenie na czwartek 26 sierpnia o godz. 14.00. Wówczas też przy Amfiteatrze będzie można posmakować wyrobów marki „Dobre z lasu”, zajrzeć na edukacyjne Nadleśnictwa Dukla i wysłuchać koncertu „Kapeli spod Rubani”.

 

Tekst: Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie