Asset Publisher Asset Publisher

Akcja „#sadziMY” w Krośnie

26 kwietnia 2019 r. przed siedzibami wszystkich nadleśnictw nadzorowanych przez RDLP w Krośnie dla mieszkańców podkarpacia leśnicy przygotowali darmowe sadzonki drzew leśnych. Akcja która odbyła się z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy miała na celu rozdanie Polakom 100 tys. drzewek w całym kraju.

 W ramach Narodowego Sadzenia Lasu pod hasłem  „Akcja sadziMY” na terenie podkarpackich nadleśnictw rozdano 6116 sztuk drzew leśnych, głównie świerków, sosen, jodeł i buków.  Wśród   przygotowanych przez leśników gatunków znalazły się również dęby, graby, klony, olchy, a także sadzonki sosny czarnej, która ze względu na odporność na zanieczyszczenie powietrza  może być sadzona w aglomeracjach miejskich. W większości nadleśnictw akcja  zakończyła się „przed czasem” ze względu na wydanie wszystkich przygotowanych sadzonek.

Cała akcja była bardzo pozytywnie odebrana przez społeczeństwo, a odbiór sadzonki często był również okazją do rozmowy i odpowiedzi na pytania dotyczące polskich lasów i tematów związanych z ochroną przyrody. Całość wydarzenia była rozpropagowana przez nadleśnictwa  głównie na profilach FB,  a także nagłośniona w lokalnych rozgłośniach radiowych.

Informacja znalazła się m.in. na stronach FB (Komańcza, Rymanów, Kolbuszowa, Mielec) poniżej dwa linki:

Warto zajrzeć na:

Nadlesnictwo Kolbuszowa: https://www.facebook.com/events/389759051614281/?active_tab=discussion

Nadlesnictwo Mielec: https://www.facebook.com/events/2443791312516796/

Tekst: Tomasz Kałamarz

Zdjęcia: Arch. Nadleśnictw


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher