Asset Publisher Asset Publisher

„Szczęśliwa jedynka”

Coroczna już tradycja organizowania warsztatów bhp dla drwali została podtrzymana i pilarze z terenu Nadleśnictwa Kolbuszowa zmagali się w czterech konkurencjach – ścinka drzewa, przygotowanie pilarki do pracy, dokładność przerzynki, złożona przerzynka. Zwycięzca mógł być tylko jeden.

 

W czwartek 4 sierpnia 2022 r. na terenie Leśnictwa Podwolskie odbyły się warsztaty dla pilarzy, pracujących na terenie nadleśnictwa. Jest to nasza coroczna już tradycja, kontynuowana żeby przypomnieć osobom pracującym w lesie zasady bezpiecznej pracy przy pozyskaniu drewna. Ta trudna i niebezpieczna praca wymaga od pilarzy dużo precyzji, skupienia oraz uwagi, a zatem konkurencje, z którymi muszą się zmierzyć zawodnicy podczas warsztatów, również wymagają tych umiejętności i odzwierciedlają realia pracy w lesie.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 8 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a zwycięzca zdobył aż 1025 punktów. Pan Zbigniew Dragan, który stanął na pierwszym miejscu podium będzie reprezentował Nadleśnictwo Kolbuszowa na Regionalnych Zawodach Drwali, które odbędą się już wkrótce u naszych sąsiadów, w Nadleśnictwie Głogów. Wylosowany przez niego podczas rejestracji pierwszy numer okazał się tym razem „szczęśliwą jedynką”. Pozostali zawodnicy również uzyskali wysokie wyniki w punktacji ogólnej. Pan Damian Dziadura zdobył 924 punkty, które wystarczyły na zdobycie drugiego miejsca. Na najniższym stopniu podium stanął Pan Marian Bajek z wynikiem 886 punktów.

Wszyscy zawodnicy bezpiecznie ukończyli warsztaty, co w świetle celu jaki przyświeca organizatorom – jest najważniejsze. Wszystkim dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach, a także dużo spokoju w codziennej pracy.

 

Autor: Kinga Mazur