Asset Publisher Asset Publisher

„Stok nie jest dla bałwanów”, czyli kampania edukacyjna dla dzieci w okresie ferii

Ferie zimowe to czas, kiedy pracownicy instytucji dbających o bezpieczeństwo publiczne w szczególny sposób działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze prowadzą kampanię informacyjno-edukacyjną, w ramach której promują m.in. odpowiedzialne postawy wśród narciarzy i snowboardzistów.

          W tegoroczną, trzecią już edycję kampanii, włączyli się również leśnicy z Podkarpacia. W ramach przeprowadzonych pogadanek odwiedzili wraz z policją i przedstawicielami GOPR, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Krosna uczestników ferii zimowych organizowanych na terenie powiatu krośnieńskiego. Łącznie w okresie ferii przeprowadzono 26 spotkań i pogadanek, w których udział wzięło ponad 900 dzieci odwiedzających w okresie ferii powiat krośnieński. Uczestnicy spotkań, oprócz przedstawienia dekalogu obowiązującego na stoku (Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej - FIS), wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w warunkach zimowych, a także informacji dotyczących zachowania się w lesie i niebezpieczeństw związanych z zimową aurą w warunkach górskich.

          Elementem kampanii był również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Na naszym terenie odbyły się dwie edycje tego konkursu, które były finałem zimowych obozów narciarskich na stokach w Chyrowej (15.02.2019) oraz w Puławach (21.02.2019). Prace nagrodzone wezmą udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Komendę Główną Policji. Dla uczestników zimowych obozów narciarskich podkarpaccy goprowcy przygotowali cieszący się dużym zainteresowaniem pokaz ratownictwa z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym na stoku.

                                       Tomasz Kałamarz

 


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher