Asset Publisher Asset Publisher

Sukces leśniczki z Bieszczadów

Dwa razy na podium stanęła Katarzyna Szczerbicka z Nadleśnictwa Lutowiska w trakcie Biegu Piastów w konkurencji leśników. Zawody na dystansie 25 km rozegrano 1 marca w Jakuszycach. Udział wzięło 94 ludzi lasu, w tym 13 pań, które na trasie miały okazję zmierzyć się z samą Justyna Kowalczyk.

Leśnicy spotkali się na nartach biegowych na Polanie Jakuszyckiej już po raz 24, natomiast po raz 14. Rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w narciarstwie biegowym.

W kategorii pań zwyciężyła Anna Kulik z Nadleśnictwa Świeradów przed Agatą Tomaszewicz z Nadleśnictwa Lądek. Trzecie miejsce w obu zawodach zajęła Katarzyna Szczerbicka z Nadleśnictwa Lutowiska.

Były też podkarpackie akcenty, statuetki „Honorowego Ambasadora Biegu Leśników” otrzymali m.in. Edward Marszałek, za promowanie idei narciarstwa biegowego (w tym roku zaprezentował parafrazę „Lokomotywy” Juliana Tuwima) i Piotr Szczygieł, wielokrotny zwycięzca tego biegu w kategorii leśników (tym razem wykazał się piękną postawą fair play, oddając swoje kije w czasie biegu koledze, który swoje akurat złamał). Reprezentacja leśników z terenu RDLP w Krośnie liczyła łącznie 8 osób, kilka z nich wzięło też udział w biegach na dystansach 6, 30 i 50 km.

Honorowy patronat nad XIV Biegiem Leśników objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

 

                                                                               Tekst i zdjęcia: Michał Szczerbicki

resources-to-get


Asset Publisher Asset Publisher

Tapety


Asset Publisher Asset Publisher