Lista aktualności Lista aktualności

Zimowe ferie 2020 minęły bezpiecznie

Za nami już czwarta edycja kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, w ramach której przedstawiciele min. Policji, GOPR, a także RDLP w Krośnie wzięli aktywny udział w działaniach prewencyjnych, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2020”, mających na celu bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

 Jeszcze przed rozpoczęciem ferii na terenie powiatu krośnieńskiego służby policyjne oraz leśne przeprowadziły w szkołach spotkania, pogadanki i prelekcje dla dzieci i młodzieży. Miały one na celu przybliżenie uczniom zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku na stoku, lodowisku, sankach oraz wycieczkach do lasu i w góry oraz w z czasie kontaktów z rówieśnikami na obozach i koloniach. Dla dzieci spędzających ferie w domu przypomniano również o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kontaktu z obcymi.  
W okresie ferii zorganizowano spotkania na stokach narciarskich w Puławach (16.01.2020) i Chyrowej (17.01.2020) oraz na półkoloniach i zimowiskach. Dla uczestników poza prelekcjami o bezpieczeństwie zorganizowane były przez GOPR 2 pokazy ratownictwa i pierwszej pomocy na stoku narciarskim. Elementem kampanii były również dwie edycje  konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, których finały oraz wręczenie nagród odbyły się na zakończenie spotkań na stokach.
W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2020”  przeprowadzono łącznie 69 spotkań i prelekcji, w których uczestniczyło ponad 1500 dzieci z powiat krośnieńskiego. Dla wszystkich dzieci i młodzieży, które uczestniczyły w kampanii przekazane zostały kamizelki, chustki i opaski odblaskowe, a także książki i broszury o bezpieczeństwie.
Dla dzieci biorących udział w konkursach przygotowane zostały nagrody książkowe, kaski na narty oraz plecaki odblaskowe.
W ramach działań informacyjno-promocyjnych przeprowadzono akcje w mediach lokalnych, w tym na antenie Radia Fara, na Polskiego Radia Rzeszów oraz na stronach internetowych KMP w Krośnie i RDLP w Krośnie, jak również w szkołach powiatu krośnieńskiego.

Magdalena Misiorowska

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Tapety


Polecane artykuły Polecane artykuły