Lista aktualności Lista aktualności

[ Aktualizacja ] Zaproszenie do udziału w XIX edycji konkursu „Leśne fotografie”

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów organizuje XVIII edycję konkursu „Leśne fotografie”.

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi. Można zgłosić prace pokazujące piękno leśnego pejzażu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków czy urok grzybobrania. Fotografie muszą być po prostu LEŚNE.

Każdy uczestnik może zgłosić odbitki najwyżej trzech zdjęć w rozmiarze 20 x 30 cm wraz z kartą zgłoszenia w osobnej, zaklejonej kopercie oznaczonej godłem (pseudonimem). Prace należy nadesłać w terminie do 15 stycznia 2020 roku na adres organizatora: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, 38-400 Krosno, ul. Bieszczadzka 2; z dopiskiem „Leśne fotografie 2019”. Rozstrzygnięcia konkursu dokona jury złożone z profesjonalnych fotografików w terminie do 31 stycznia 2020 roku.

W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział już ponad 2700 osób. Zwyczajowo nagrodą główną jest trzydniowy pobyt dla 2 osób na terenie jednego z bieszczadzkich nadleśnictw. Laureaci trzech pierwszych nagród otrzymują też tradycyjnie statuetki z wizerunkiem św. Franciszka - patrona leśników i ekologów. Przewidziano również inne wyróżnienia ufundowane przez sponsorów i partnerów konkursu. Prace zakwalifikowane przez jury prezentowane będą na wystawie w saloniku artystycznym Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej od połowy lutego do początku kwietnia 2020 r. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Ewentualne informacje dodatkowe pod nr tel. 13 43 73 911.

Więcej szczegółów w regulaminie

Do pobrania karta zgłoszenia

Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie