Lista aktualności Lista aktualności

Tomasz Smędra nowym nadleśniczym w Oleszycach

W poniedziałek 5 września Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie, powołał Tomasza Smędrę na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Oleszyce. Zastąpił on Stanisława Zagrobelnego, który przeszedł na emeryturę.

Nadleśniczy Tomasz Smędra ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku (1998 r.), jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie (studia dzienne magisterskie 2003 r.), ponadto ukończył studia podyplomowe z Zastosowania Systemów Informacji Przestrzennej w Leśnictwie i Ochronie Przyrody w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2008 r.). Ukończył też szereg szkoleń z zakresu map numerycznych, GIS-u, tworzenia stron internetowych oraz programów graficznych. Ma uprawnienia brakarza III klasy oraz eksperta przyrodniczego botanika i ornitologa w ramach PROW.


Od 2006 roku pracował w nadleśnictwach Leżajsk i Sieniawa jako podleśniczy oraz w  Nadleśnictwie Lubaczów jako specjalista Służby Leśnej, zajmując się stanem posiadania, mapą numeryczną, administracją SILP, ochroną przyrody i urządzaniem lasu. W styczniu 2018 roku został zastępcą nadleśniczego w Nadleśnictwie Kańczuga, a w kwietniu tegoż roku szefem tej jednostki.


- Zawsze stawiam na dobre stosunki z lokalną społecznością oraz samorządami - deklaruje nadleśniczy Smędra. - Natomiast w pracy cenię uczciwość i zaangażowanie. Dobra atmosfera w miejscu pracy to dla mnie priorytet.


Nowy szef Nadleśnictwa Oleszyce ma 43 lata, jest żonaty i wspólnie z żoną wychowują syna. Od urodzenia jest nieprzerwanie związany z lasem, który jest dla niego pracą i pasją.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie