Lista aktualności Lista aktualności

Tadeusz Ogonowski nadleśniczym w Kańczudze

W poniedziałek 5 września dyrektor RDLP w Krośnie Marek Marecki powołał Tadeusza Ogonowskiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Kańczuga.

Nadleśniczy Tadeusz Ogonowski jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie (2000 r.), studiów podyplomowych "Zastosowanie systemów informacji przestrzennej w leśnictwie i ochronie przyrody" na SGGW w Warszawie (2007 r.), podporucznikiem rezerwy jako absolwent SPR Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu (2003 r.). W latach 2001-2002 odbył staż w Nadleśnictwie Krasiczyn. W latach 2004 – 2007 pracował jako specjalista Służby Leśnej w dziale technicznym Nadleśnictwa Radymno, gdzie powierzono mu sprawy z zakresu łowiectwa, szkółek, stanu posiadania i urządzania lasu, jak również obsługę i administrację Leśnej Mapy Numerycznej i administrowanie SILP w nadleśnictwie.  Od 2007 r. do 2016 r. pracował w Nadleśnictwie Krasiczyn jako starszy specjalista Służby Leśnej ds. ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, łowiectwa i Leśnej Mapy Numerycznej, Administrator Systemu Informatycznego Lasów Państwowych. W lutym 2016 roku został nadleśniczym Nadleśnictwa Jarosław i pełnił tę funkcję do 5 września tego roku.


- Pochodzę z rodziny o bogatych tradycjach leśnych; leśnikiem był ojciec Henryk i jest nim też brat Tomasz, od pokoleń związani jesteśmy z Ziemią Przemyską - mówi nadleśniczy Ogonowski. – Zawsze stawiam na  ludzi, ich zaangażowanie, wiedzę oraz dobrą, twórczą atmosferę w pracy. Cenię uczciwość i bezkonfliktową pracę w zespole. Pragnę promować nowoczesne rozwiązania informatyczne, pomocne w codziennej pracy leśnika.


Prywatnie nowy nadleśniczy to mąż i ojciec trójki dzieci, od urodzenia mieszka w Przemyślu.
Interesuje się turystyką,  łowiectwem, uprawia strzelectwo myśliwskie i sportowe, prowadzi małe gospodarstwo sadownicze. Jest sędzią i instruktorem strzelectwa sportowego.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie