Lista aktualności Lista aktualności

Rzeźbią „Ducha lasu”

W poniedziałek, mimo deszczowej pogody, rozpoczął się plener artystyczny pod hasłem „Duch lasu”, współorganizowany przez Nadleśnictwo Dukla i Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu Zdroju.

W uroczystym otwarciu tego wydarzenia artystycznego w iwonickim amfiteatrze wzięli udział patronujący przedsięwzięciu: Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie i Witold Kocaj, burmistrz Iwonicza Zdroju, jak również sponsorzy i leśnicy wspierający to przedsięwzięcie.  

W ciągu czterech dni twórcy stworzą monumentalne własne wizje „ducha lasu”. Rzeźby będące owocem ich pracy zostaną ustawione na terenie uzdrowiska.

W plenerze bierze udział sześciu uznanych artystów: Paweł Leszega z Krosna, Andrzej Madziar z Gogołowa,  Piotr Michna z Krościenka Wyżnego, Marian Wójtowicz z Limanowej, Sylwester Sowa z Włodawy i Jan Stachyrak z Korczyny, których amatorsko wspiera Edward Marszałek z RDLP w Krośnie. Komisarzem pleneru jest Dorota Świstak, dyrektor GOK w Iwoniczu Zdroju.

- Hasło przewodnie „Duch lasu” jest bardzo wieloznaczne i daje rzeźbiarzom dużą swobodę twórczą – zaznacza dyrektor Marek Marecki. – Sam plener zaś to dla nas znakomita okazja do współpracy ze środowiskiem artystycznym, które czerpie inspiracje  z lasu.

Codziennie w godzinach od 10.00 do 15.00 można oglądać rzeźbiarzy podczas pracy. Zakończenie pleneru zaplanowano na czwartek 26 sierpnia o godz. 14.00. Prócz poplenerowej wystawy prac przewidziano także koncert zespołu sygnalistów „Echo Karpat” i „Kapeli Spod Rubani”. Będzie też okazja posmakować wyrobów marki „Dobre z lasu”.

Migawka filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=COO6H6XatL0

 

 

 

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie