Lista aktualności Lista aktualności

Rodzinnie i sportowo – bieg na orientację za nami!

Szósta edycja Zielonego Punktu Kontrolnego ponownie zawitała na teren Nadleśnictwa Kolbuszowa. W minioną sobotę 21 sierpnia br., na terenie ścieżki dydaktycznej „Białkówka” odbyła się szósta edycja biegu na orientację w ramach Zielonego Punktu Kontrolnego oraz pierwszej edycji Festiwalu Kultury Lasowiackiej.

Ponownie, jak w ubiegłych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku gościliśmy aż 83 uczestników zawodów. Bardzo dobre warunki pogodowe pozwoliły na sprawne przeprowadzenie zawodów i uzyskanie dobrych wyników. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy: rodzinną , sportową oraz rowerową.

Zawodnicy trasy sportowej i rowerowej, oprócz zdobycia największej liczby punktów, musieli zmieścić się w limicie czasowym. Najlepsze wyniki na trasie sportowej uzyskali: na trzecim miejscu Piotr Dobrowolski, drugie miejsce zajął Józef Klimasz, a jako pierwszy dobiegł Marcin Siwek, co wraz z największą liczbą zdobytych punktów, pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca. Wśród rowerzystów, tylko trzech zmieściło się w wymaganym czasie 30 minut, w tym na trzecim miejscu Marcin Batory, na drugim miejscu dojechał jeden z młodszych uczestników zawodów – Franciszek Batory, a pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Marek.

Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a po zakończeniu zmagań sportowych miało miejsce ognisko i wspólny poczęstunek. Celem imprezy była promocja aktywnego wypoczynku, a także przybliżenie kultury lasowiackiej. Sądząc po zadowolonych twarzach wszystkich uczestników, cel został osiągnięty.

Szczególne podziękowania należą się współorganizatorom: InO. Maniak oraz Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za pomoc w organizacji oraz wszystkich, którzy w tym dniu postanowili spędzić ten dzień na terenie Nadleśnictwa Kolbuszowa. Kolejna, siódma edycja już za rok. Zapraszamy wszystkich, którzy biegają na orientację, ale i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tego typu aktywności!

Tekst: Marcin Pliżga

Zdjęcia: Dariusz tabisz