Lista aktualności Lista aktualności

PUCHAR POZOSTAŁ W KOLBUSZOWEJ

W minioną sobotę, 9 października 2021 r. odbył się XVIII już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie. W tegorocznych zawodach wystartowało 12 drużyn z terenu RDLP w Krośnie. Rozgrywki odbywały się na terenie gospodarza mistrzostw - Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Turniej rozpoczął się wczesnym rankiem od rozlosowania grup. C istotne, w każdej z nich rozgrywały się mecze „każdy z każdym”, a do ćwierćfinału wychodziły dwie najlepsze drużyny.

Wyniki meczów w grupach:

Drużyny

Wyniki

Grupa A

A1 – A2

Lutowiska – Dynów

2:0

A1 – A3

Lutowiska – Jarosław

2:0

A2 – A3

Dynów - Jarosław

2:1

Grupa B

B1 – B2

Lubaczów – Bircza

0:2

B1 – B3

Lubaczów – Kolbuszowa

0:2

B2 – B3

Bircza - Kolbuszowa

0:2

Grupa C

C1 – C2

Oleszyce – Sieniawa

2:0

C1 – C3

Oleszyce – Narol

0:2

C2 – C3

Sieniawa - Narol

1:2

Grupa D

D1 – D2

Leżajsk – Lesko

2:0

D1 – D3

Leżajsk – Ustrzyki Dolne

2:0

D2 – D3

Lesko – Ustrzyki Dolne

2:1

 

Pomimo długiej przerwy siatkarskiej spowodowanej obostrzeniami w kraju związanymi z koronawirusem  CoViD-19, duch walki nie opuszczał żadnego
z nadleśnictw. Wszyscy zawodnicy wykazywali się niezwykłą wolą zwycięstwa,
a gorący doping kibiców wprowadzał fantastyczną atmosferę na boisku.

Ćwierćfinały rozegrane były metodą pucharową, tzn. zwycięzca jednej grupy rywalizował z drużyną z drugiego miejsca z grupy sąsiedniej. Ten etap rozgrywek pokazał, że najlepsze zespoły w grupach nie były przypadkowe, ponieważ wszystkie nadleśnictwa, które na etapie meczów grupowych zdobyły największą ilość punktów, znalazły się w półfinałach. Najbardziej emocjonującym meczem zdecydowanie był ten rozgrywany pomiędzy dwoma siatkarskimi tytanami Birczą i Narolem, a który ostatecznie zakończył się tie breakiem i wygraną Narola.

 

Wyniki meczów w ćwierćfinale:

Drużyny

Wyniki

A1 – D2

Lutowiska – Lesko

2:0

A2 – D1

Dynów - Leżajsk

0:2

B1 – C2

Kolbuszowa - Oleszyce

2:0

B2 – C1

Bircza - Narol

1:2

 

W parach półfinałowych spotkały się drużyny z Lutowisk i Narola (2:0) oraz Leżajska i Kolbuszowej (0:2). Na tym etapie walki toczyły się już o każdy punkt,
a strata ich kilku, skutkowała problemami z nadrobieniem zaległości.

W walce o 3. miejsce Nadleśnictwo Leżajsk okazało się bezkonkurencyjne
i pokonało Nadleśnictwo Narol (2:0).

W finale spotkały się drużyny z Kolbuszowej i Lutowisk. Kolbuszowa, podobnie jak w poprzednim turnieju rozgrywanym w 2019 r. udowodniła, że nie ma sobie równych i pokonała Lutowiska w obu setach.

Stało się, więc jasne, że zwycięzcą XVIII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie zostało Nadleśnictwo Kolbuszowa!

Po zakończeniu finału odbyło się wręczenie statuetek i pucharów.

I miejsce Nadleśnictwo Kolbuszowa

II miejsce Nadleśnictwo Lutowiska

III miejsce Nadleśnictwo Leżajsk

IV miejsce Nadleśnictwo Narol

Nagroda dla najmłodszego zawodnika turnieju ufundowana została przez NSZZ „Solidarność” i wręczona została przez przewodniczącego SITLiD. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Juliusz Janosik z Kolbuszowej, natomiast najstarszym Piotr Nowakowski z Lutowisk, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez PTL,  którą wręczył zawodnikowi Główny Księgowy RDLP w Krośnie Pan Janusz Magusiak.

Miss i jednocześnie najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Zygler-Dyrda
z Birczy
, najlepszym broniącym okazał się Wojciech Kaczmarski z Lutowisk, najlepszym rozgrywającym Paweł Niemiec z Leżajska, najlepszym atakującym Marcin Czereczon z Narola, a najlepszym grającym nadleśniczym Janusz Starzak z Sieniawy. Nagrodę MVP otrzymał Mateusz Maciąg z Kolbuszowej.

Nagroda dla najlepszego Klubu Kibica powędrowała do Nadleśnictwa Leżajsk.

Nagrodę Fair Play  od Dyrektora RDLP w Krośnie otrzymał gospodarz tegorocznych rozgrywek Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Gratulacje dla organizatorów turnieju – Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, dla wszystkich uczestników  za sportową rywalizację i dla kibiców za dodawanie otuchy zawodnikom w walce o zwycięstwo.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy razem w kwietniu 2022 r. na XIX Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego ZO SITLiD w Krośnie, którego organizacji podjęło się Nadleśnictwo Sieniawa.

Tekst: Marta Ziemniewicz

Nadleśnictwo Lutowiska

Foto: Dariusz Tabisz