Lista aktualności Lista aktualności

Powrót „Lekcji z Lasu”

Od początku pandemii COVID-19 leśnicy z RDLP w Krośnie rozpoczęli cykl prezentacji i filmów pod hasłem „Lekcje z Lasu”, skierowanych głównie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zawierały one w swoich treściach zagadnienia dotyczące m.in. ekologii lasu, morfologii i biologii grzybów, roślin i zwierząt oraz metod ochrony przyrody.

Wszystkie nawiązywały do podstawy programowej przedmiotów przyroda i biologia. Od poniedziałku 23 listopada pomysł ma swoją kontynuację na profilu FB RDLP w Krośnie, zaś prezentacje są dostępne na stronie https://www.krosno.lasy.gov.pl/en/lekcje-z-lasu-powrot .

Poprzednie „Lekcje z Lasu” zamieszczane były sukcesywnie na stronie internetowej RDLP w Krośnie oraz portalu społecznościowym FB do końca maja 2020 r. W sumie zamieszczono 11 filmów edukacyjnych oraz 16 prezentacji multimedialnych. Ogłoszono również konkurs na najciekawsze opowiadanie przyrodnicze, w którym wzięło udział 25 uczniów z podkarpackich szkół.

W związku z dużym zainteresowaniem ukazującymi się lekcjami wznawiamy zamieszczanie kolejnych codziennie na https://www.facebook.com/RDLPkrosno/, będą one dostępne również pod linkiem https://www.krosno.lasy.gov.pl/de/lekcje-z-lasu-powrot

- Prezentacje będą zawierać różnorodne tematy związane z lasem i zamieszczane zostaną codziennie, aż do połowy grudnia – mówi dr  Magdalena Misiorowska, koordynator ds. edukacji leśnej. -  Wkrótce również nowe konkursy dla uczestników naszych zajęć, których treścią będzie tematyka związana z drewnem oraz ulubionym drzewem. Już dziś warto zacząć się przygotowywać do udziału w nich. Jak zawsze nagrodami będą ciekawe książki o tematyce przyrodniczej. 

W ciągu ostatniego tygodnia ukazały się już trzy nowe prezentacje dotyczące: przygotowania lasu do zimy, biologii, ekologii i ochrony żubra oraz pomysłów na spędzenie czasu w lesie. Już w najbliższym czasie pojawią się tematy związane z rodzimymi krzewami oraz głuszcami. Leśnicy zachęcają również do przesyłania propozycji tematów i zagadnień interesujących Czytelników na adres: m.misiorowska@krosno.lasy.gov.pl   lub bezpośrednio w komentarzach na FB pod ukazującymi się lekcjami.

 

Tekst:  Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie