Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie wydarzenia pn. „Sadzenie lasu w Nadleśnictwie Głogów dla grup zorganizowanych

W czwartek, 30 marca 2023 roku na terenach leśnych Nadleśnictwa Głogów w leśnictwie Bór odbyło się kolejne wydarzenie pn. „Sadzenie lasu w Nadleśnictwie Głogów dla grup zorganizowanych”.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, włączyło się w nią kilka dużych podmiotów: PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów wraz ze Szkołą Podstawową nr 13 im. św. Jana Kantego w Rzeszowie, PGE Obrót Oddział Rzeszów wraz z Akademią Piłkarską FKS Stal Mielec,  MTU Aero Engines Polska, Leroy Merlin Oddział Rzeszów, Centrum Natura Caritas w Budach Głogowskich, Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie. Łącznie w trakcie kilkugodzinnej akcji, w której uczestniczyło 220 osób, posadziliśmy ok. 4 000 drzew! Sadzenie odbywało się pod nadzorem pracowników Nadleśnictwa Głogów, którzy koordynowali całe wydarzenie, wspierali uczestników i pilnowali, aby drzewka były sadzone we właściwy sposób.

Akcja sadzenia lasu zakończyła się wspólnym ogniskiem zorganizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Głogów, na którym wspólnie podzieliliśmy się wrażeniami oraz podsumowaliśmy wydarzenie – ilość posadzonych drzew zaskoczyła wszystkich uczestników.

W związku z tym, że prace związane z sadzeniem lasu należy zaliczyć do szczególnie ważnych i niewątpliwie wymagających skoordynowania wielu czynników (przygotowanie sadzonek, optymalne warunki wilgotnościowo-glebowe, organizacja transportu, zaangażowanie wykwalifikowanych pracowników), o czym mówiliśmy również w ramach wprowadzenia do sadzenia,  nie przewidujemy już w bieżącym roku organizowania takiego wydarzenia.

 

Tekst: Piotr Łabno

Fot: Tomasz Żyrek.