Wydawca treści Wydawca treści

OLESZYCKI ZIMOWY PÓŁMARATON I MARSZ NORDIC WALKING

Miniona niedziela (11.02) należała do sportowych, bo kolejny już rok z rzędu amatorzy ruchu na świeżym powietrzu spotkali się w Nadleśnictwie Oleszyce przy leśniczówce Zabiała, gdzie rozegrano IX Półmaraton Oleszyce i VIII Marsz Nordic Walking.

Zawody już na dobre wpisały się w kalendarz mieszkańców Oleszyc i okolic, a także ludzi z całej Polski, bo to właśnie oni tworzą tę niesamowitą atmosferę. Tym razem było podobnie - przy jednej z naszych leśniczówek od rana zaczęły się gromadzić tłumy sportowców, amatorów i sympatyków biegania i marszu.

Współorganizatorami półmaratonu i marszu było Stowarzyszenie Czas na pomoc, Nadleśnictwo Oleszyce, Gmina Oleszyce, Gmina Stary Dzików, Powiat Lubaczowski, OSP Oleszyce, 37 DSH Leśne Sowy oraz wiele innych. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i wolontariuszy możliwe było po raz kolejny spotkanie w iście sportowej atmosferze. Na leśnej trasie zawodów w półmaratonie rywalizowało ponad 250 uczestników, a w marszu niemal 130 osób. Wszyscy ukończyli zawody i otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali harcerze, natomiast dla najlepszych przygotowane zostały statuetki wręczane przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego, Burmistrza MiG Oleszyce, Wójta Gminy Stary Dzików oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Oleszyce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w półmaratonie i zapraszamy na kameralne treningi do lasu.

Mimo zapowiedzi, że to już ostatni półmaraton, mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.

Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie dostępne są na stronie

 

https://dostartu.pl/ix-oleszyce-po-maraton-i-viii-oleszyce-nordic-walking-v10161

 

 

Tekst: Nina Hamułka

Zdjęcia: Nina Hamułka, Marta Szmul – Pukacz, Anna Hamułka – Bosak, Stowarzyszenie Czas na Pomoc