Lista aktualności Lista aktualności

Młodzi artyści nagrodzeni!

W piątek (10 czerwca), w Szkółce leśnej w Świerczowie nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom dziewiętnastego konkursu plastycznego, którego tegoroczną tematyką były „Leśne zakamarki”.

Organizatorami konkursu było jak co roku Nadleśnictwo Kolbuszowa oraz Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, którzy współpracują już od dziewiętnastu lat, aby zwiększać świadomość ekologiczną, a także popularyzować wiedzę na temat zrównoważonej gospodarki leśnej oraz wykorzystania drewna, jako surowca o wielu zastosowaniach. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI, których zadaniem było wykonanie prac jedną z czterech technik, tj. rysunek, malarstwo, grafika oraz kolaż. W sumie do konkursu zgłoszonych zostało 207 prac z 37 szkół podstawowych. Główna Komisja Konkursowa miała zatem spore wyzwanie w wybraniu tych najlepszych.  

 

Oto lista nagrodzonych osób: 

Grand – Prix

- najbardziej wyróżniające się prace

  1. Filip Barnaś, PSP w Krzątce
  1. Maya Kostuj, SP nr 2 w Kolbuszowej
  1. Sylwia Drżał, SP w Lipnicy

klas IV

Grafika

1. Nina Kumor, SP nr 2 w Kolbuszowej

Rysunek

  1. Emilia Tetlak, SP w Siedlance
  1. Oliwia Kimak, ZS w Dzikowcu
  1. Izabela Dziuba, SP w Trzęsówce

Malarstwo

  1. Antoni Stąpor, SP nr 2 w Kolbuszowej
  1. Veronica Pazdro, SP w Trześni
  1. Milena Kopeć, SP w Wilczej Woli

Kolaż

  1. Filip Barnaś, PSP w Krzątce
  1. Aleksander Tabisz, SP nr 2 w Kolbuszowej
  1. Zuzanna Dypa, SP w Weryni

 

klas V

Grafika

   1. Anna Mytych, ZS w Dzikowcu

   2. Faustyna Krawiec, PSP w Komorowie

   3. Aleksander Serafin, ZS w Dzikowcu

Rysunek

  1. Kamila Kosmala, SP w Siedlance
  1. Sławomir Mazur, SP nr 2 w Kolbuszowej
  1. Marlena Kuźma, SP w Woli Raniżowskiej

Malarstwo

  1. Maya Kostuj, SP nr 2 w Kolbuszowej
  1. Gabriela Ignatyuk, SP nr 1 w Kolbuszowej
  1. Kacper Kopeć, SP w Cmolasie

Kolaż

  1. Tymon Augustyn, SP w Kolbuszowej Górnej
  1. Martyna Marut, SP nr 2 w Kolbuszowej
  1. Kamil Chmielowiec, PSP w Krzątce

klas VI

Grafika

1. Weronika Miśkiewicz, PSP w Woli Rusinowskiej

2. Patrycja Wiącek, SP w Kopciach

3. Daryna Levkiv, PSP w Komorowie

Rysunek

  1. Sylwia Drżał, SP w Lipnicy
  1. Katarzyna Gancarz, SP w Siedlance
  1. Nikola Grochala, SP w Woli Raniżowskiej

Malarstwo

  1. Jakub Jachyra, SP w Cmolasie
  1. Natalia Kaźmierczak, SP nr 2 w Kolbuszowej

    3. Adrian Gola, SP w Cmolasie

 

Kolaż

  1. Dominika Wrzask, SP w Cmolasie
  1. Gabriela Konefał, SP w Kolbuszowej Górnej

Wyróżniono prace:

Milena Gil, klasa IV, PSP w Starym Narcie

Patrycja Kopeć, klasa IV, SP w Kopciach

Emilia Wiktor, klasa V, SP w Zarębkach

Zuzanna Kowal, klasa V, SP w Wilczej Woli

Nikola Zuba, klasa IV, SP w Kosowach

Sylwia Lubera, klasa IV, PSP w Hucie Komorowskiej

Kornelia Partyka, klasa VI, SP w Mazurach

Zuzanna Kata, klasa VI, PSP w Cholewianej Górze

Ilona Pałka, klasa V, SP w Hucinie

Maksymilian Pawlina, klasa V, SP w Przedborzu

Amelia Wilk, klasa V, SP nr 1 w Kolbuszowej

Emilia Bajek, klasa V, SPS w Jeżowem-Kameralnem

Adam Bieleń, klasa V, SP w Jacie

Weronika Jemioło, klasa V, SP w Widełce

Karolina Tomczyk, klasa IV, PSP Brzostowa Góra

Barbara Guz, klasa V, SP Kamień Podlesie

Martyna Dziełyńska, klasa IV, SP w Przyłęku

Martyna Kukulska, klasa V, SP w Kupnie

Michał Warunek, klasa V, SP w Hucisku

Julia Domino, klasa V, SP w Niwiskach

Natalia Kosiorowska, klasa IV, ZSP Mechowiec

Emilia Tomczyk, klasa VI, SP w Spiach

Bartosz Ziółkowski, klasa V, SP w Hadykówce

Kinga Szczęch, klasa IV, SP w Ostrowach Tuszowskich

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy złożyli prace w konkursie, a laureatom gratulujemy wyniku i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok, w jubileuszowej, dwudziestej edycji.

 

Tekst: Kinga Mazur

Zdjęcia: Dominik Rembisz